Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hasiči se rozloučili s břevnickým domovem se zvláštním režimem, jejich mise skončila

/
/
/
772 ZobrazeníOd pondělí 27. dubna ukončili havlíčkobrodští profesionální hasiči svoji činnost v domově se zvláštním režimem v Břevnici na Havlíčkobrodsku. Pomáhat zdravotnickému personálu s chodem domova začali hasiči v úterý 31. března.

„Jejich pomoc byla ryze nezdravotnická, zajišťovali například dezinfikování prostor, roznášení stravy a běžnou údržbu domova. K dispozici zdravotnickému personálu a klientům byli vždy tři příslušníci v nepřetržité službě. Směny se střídaly po 24 hodinách. Po každém opuštění domova hasiči prošli důkladnou dezinfekcí. Kromě ochranných pomůcek měli hasiči na místě i týlový kontejner a stany. Týlový kontejner umožnil hasičům být zcela soběstační a měli v něm veškeré potřebné zázemí. Dva stany hasičů zůstanou v areálu domova i nadále k dispozici personálu a budou sloužit k dezinfekci. Všech devět hasičů bude v pondělí 27. dubna otestováno PCR testem,“ popsala Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

Mise hasičů v Břevnici skončila, vypomohli personálu v době nouze, foto: HZS Kraje Vysočina

V domově hasiči začali pomáhat po neúspěšném vyjednávání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka s Armádou ČR o nasazení sil a prostředků.„Hasičům, kteří v domově pomáhali bych chtěl poděkovat. Odvedli velký kus práce. Od samotného začátku jsme si uvědomovali, že naši lidé se budou pohybovat v prostředí, které je maximálně infekční a přijali jsme veškeré možné kroky, abychom eliminovali možnost jejich nákazy. Jsem opravdu rád, že jsme mohli pomoci Kraji Vysočina se zabezpečením chodu domova a přispěli tak k řešení problému, který náhle s chodem domova vyvstal. Dostáli jsme tak našemu slibu, že vždy a všude pomůžeme občanům, když nás budou potřebovat,“ dodal Jiří Němec,ředitel HZS Kraje Vysočina.

  • Facebook
  • Twitter