Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalová Vysočina touží po osmé domácí výhře v řadě – proti Vlašimi

/
/
/
606 ZobrazeníV pátek 8. listopadu nastoupí fotbalisté FC Vysočina do posledního domácího duelu v podzimní části druhé fotbalové ligy. Od 18.00 je čeká náročný duel proti Vlašimi, v němž bude mít jihlavský celek jednoznačný cíl – i v osmém utkání na svém stadiónu v této sezoně bodovat naplno.

Vlašim v uplynulém druholigovém ročníku bojovala o záchranu a ve stejné situaci se nachází i nyní. Po čtrnácti odehraných kolech jí patří 14. příčka se ziskem 11 bodů. A to mohlo být z vlašimského hlediska ještě hůře, kdyby v uplynulém kole v závěrečné desetiminutovce nezvládl obrat v domácí bitvě proti Viktorii Žižkov. Sellier&Bellot do soutěže vstoupil dobře, když nejprve doma remizoval s Brnem a poté vydřel tři body v Prostějově. Jenže poté v rozmezí 3.-7. kola nezískal ani bod, což vedlo k odvolání trenérské dvojice Hradecký – Mašek, které nahradil Daniel Šmejkal.

Exteplický kouč a bývalý reprezentant zanechal stopu i v FC Vysočina, kde byl asistentem trenéra Luboše Urbana od července 2009 do října 2010. Poté, co v reprezentační přestávce převzal Vlašim, vydřeli jeho svěřenci výhru nad Vítkovicemi a následně remizovali v Chrudimi. Poté však Šmejkalův tým vytrpěl 4 porážky až do zmíněného vítězství nad Viktorkou.

Vysočina má s Vlašimi velmi kladnou bilanci. Všechny čtyři domácí zápasy vyhrála, když devětkrát skórovala a neinkasovala žádnou branku. První remízovou ztrátu proti Vlašimi utrpěla až letos na jaře, tudíž má velká část hráčů jihlavského kádru toto varování v živé paměti. Opatrný je před utkáním i kouč Radim Kučera, jenž upozornil na osobnosti vlašimského týmu: „Mezi služebně nejstarší náleží zkušený stoper Štochl. Ligové zkušenosti mají Jakubov, Pavel Pilík a samozřejmě též Petr Breda, jenž na jaře oblékal dres Vysočiny a já jsem ho vedl i předtím v Baníku. Vlašim se opírá o týmový výkon, dobrou organizaci hry a poctivou práci celého mužstva. Po zisku míče jdou do rychlé a hodně nebezpečné přechodové fáze. V posledních bodově nevydařených duelech měli mnohdy smůlu. Nebyli vždy herně horším týmem, ale zatím postrádají spolehlivého střelce branek. Jistě pro ně představuje velké povzbuzení domácí důležité vítězství nad Žižkovem. My určitě půjdeme za prodloužením domácí vítězné série v tomto ročníku. S fanoušky se chceme v roce 2019 rozloučit tříbodovým ziskem, a tak si vytvořit dobrou pozici před reprezentační pauzou a posledním utkáním podzimu ve Vítkovicích.“

Jaké absence v kádru FC Vysočina registrujete? „Otazník visí nad startem stopera Tijaniho, jenž byl v posledním kole v Prostějově vyloučen, ovšem my se proti této červené kartě odvolali. Uvidíme ve čtvrtek, zda s námitkou uspějeme. Podobně je tomu u útočníka Klobásy, jenž se postupně zapojuje do tréninku, a my budeme jeho zařazení zvažovat. Utkání na Hané nedohrál Javůrek, ale ten by v pátek měl být připraven. Věřím, že budeme moci vybírat z co největšího počtu hráčů, což nepochybně přispívá pozitivní konkurenci v týmu,“ uzavřel Kučera.

  • Facebook
  • Twitter