Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalisté FC Vysočina v pátek vstoupí do poslední třetiny

/
/
/
441 ZobrazeníDruhá fotbalová liga pokračuje v pátek 5. dubna duelem fotbalistů FC Vysočina Jihlava, kteří od 18.00 přivítají největší překvapení soutěže a aspiranta postupu – FK Varnsdorf.

Vysočina do důležité bitvy nastoupí po nevydařeném utkání ve Vítkovicích, kde utrpěla první jarní porážku. V pátek bude čelit rozjetému soupeři, který na jaře dosud nepoznal hořkost porážky a ve čtyřech zápasech vybojoval osm bodů. Velkým varováním musí být zejména varnsdorfské výhry v Sokolově (2:3) a zejména pak v posledním kole v Hradci Králové (0:1).

Navíc Vysočině se na Varnsdorf dlouhodobě nedaří. Ve Šluknovském výběžku dosud nikdy nevyhrála a nevstřelila zde ani branku. Z pěti vzájemných druholigových měření Jihlava zvítězila v jediném utkání v červenci 2010, kdy hubenou výhru 1:0 zajistila hlavička Jana Šimáčka. Podzimní vzájemný duel v mnohém připomínal poslední zápas FC Vysočina ve Vítkovicích a také se v něm zrodila jihlavská prohra 1:0.

Varnsdorf v létě 2018 převzal čtyřiatřicetiletý trenér David Oulehla, jenž v minulosti působil u dorosteneckých týmů FC Vysočina. Znatelnou jihlavskou stopu nabízí i varnsdorfský trenér brankářů Libor Macháček, jenž na Vysočině v letech 2005-2008 kombinoval trenérskou a brankářskou roli. Naopak zkušenosti z varnsdorfského dresu mají útočník Stanislav Klobása a stoper Martin Chlumecký.

Právě teď je ten nejvhodnější čas Varnsdorf po takřka devíti letech konečně porazit. Co by na nadcházejícího soupeře mohlo podle asistenta trenéra Josefa Muchy platit? Kde je jeho největší síla? „V pátek narazíme na kvalitní mužstvo, který se na jaře veze na úspěšné vlně a hraje na maximum. Bezesporu náleží mezi týmy, které reálně atakují barážové příčky. Tento fakt nepochybně zvyšuje důležitost nadcházejícího utkání. Varnsdorf těží z kompaktní hry a poctivé defenzívy celého týmu. Ke svému způsobu hry dokázal nalézt vhodné typy hráčů. V útoku nastupuje pohyblivý Ondráček, kvalitní je středová trojka Kodeš – Bláha – Kocourek a nebezpeční jsou oba křídelníci Dordić a Rudnytskyy.“

Nakolik se týmu podařilo zanalyzovat příčiny porážky z Vítkovic a hlavně poučit se z ní? „Pevně věříme, že hráči se z posledního zápasu dostatečně poučí. Ve Vítkovicích nám v ofenzívě ke vstřelení branek scházely nadstandardní výkony a herní nadstavba. V kádru máme dostatek kvalitních hráčů, jejichž finální řešení by mělo být mnohem lepší a efektivnější,“ zdůraznil asistent kouče Radima Kučery.

Zvažujete do pátečního duelu změny v sestavě? Registrujete nějaké hráčské absence? „Stále postrádáme zkušeného stopera Tlustého. Jinak vybíráme z poměrně početného kádru a uvažujeme nad několika změnami. Reálně lze skutečně očekávat, že v pátek vyběhne jiná základní sestava, než proti Vítkovicím,“ doplnil Josef Mucha.

  • Facebook
  • Twitter