Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalisté FC Vysočina Jihlava v duelu s Viktorií Žižkov

/
/
/
687 ZobrazeníV druholigovém fotbalovém ročníku 2010/11 potkaly fotbalisty FC Vysočina Jihlava postupové boje s Viktorií Žižkov. Nakonec se radovali Pražané, kteří jihlavský tým odsunuli na nepopulární třetí příčku konečné tabulky. Vysočina se pod žižkovský vysílač znovu vrátí po více než sedmi letech v neděli 21. října. 

Viktoria v devadesátých letech náležela mezi českou špičku, ovšem v posledních deseti letech se mezi elitou ohřála jen jednou v ročníku 2011/12. Od té doby je jejím vrcholem 4. druholigová příčka v ročníku 2014/15, po níž ale klub s ohledem na značné ekonomické problémy volil sestup do ČFL. Po okamžitém návratu do národní ligy se Žižkovští pohybují ve spodní polovině tabulky, kam zatím náleží i v probíhající sezóně. Tým mladého trenéra Petra Mikolandy má na svém kontě 10 bodů po jedenácti odehraných kolech. Doma vybojoval cenný skalp Zbrojovky a porazil i Táborsko. Bodovou sbírku dále rozšířily remízy s Chrudimí, v Prostějově, se Znojmem a s Pardubicemi, kde duel nabídl divokou přestřelku a konečné skóre 4:4. V posledním kole Žižkov prohrál 3:1 ve Varnsdorfu.

Mezi známé tváře žižkovského kádru náleží zkušený stoper Švejdík nebo středopolař Podrazký. Opomenout nelze ani trojici exjihlavských fotbalistů – defendera a žižkovského odchovance Marka Opluštila a záložníky Josefa Bazala a Augusta Batioju. Dres FC Vysočina v minulosti také oblékal žižkovský trenér gólmanů Václav Winter.

„Žižkov se zatím prezentuje nevyrovnanými výkony. Jednou je schopen nadstandardní hry, podruhé však výkon nezopakuje. Lze však pozorovat, že se proti silnějším týmům umí semknout, bojovat a hrát velice organizovaně. V nedělní dopoledne nás čeká těžký zápas a nepříjemný soupeř, který bude chtít na svém stadiónu uspět a vytáhnout se proti nám. V útoku si musíme dát pozor na nebezpečného střelce Musu, šikovné hráče mám Viktoria i po stranách. Tvůrcem hry je technický hráč s výbornou kopací technikou Podrazký, obranu diriguje zkušený Švejdík,“ popsal své poznatky o hře Viktorie asistent trenéra FC Vysočina Michal Šmarda?

  • Facebook
  • Twitter