Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalisté FC Vysočina jedou bojovat o body pod Ještěd

/
/
/
674 ZobrazeníPřed fotbalovou Vysočinou jsou poslední čtyři duely aktuálního ročníku první ligy. V boji o záchranu bude jeden důležitější, než druhý. První díl tohoto velmi napínavého seriálu absolvuje v sobotu 5. května od 16.00 na půdě Slovanu Liberec. Tedy proti tradičně silnému a favorizovanému soupeři, proti němuž má Jihlava možná překvapivě dobrou bilanci.

Dosavadních třináct utkání v nejvyšší soutěži přineslo tři jihlavská a čtyři liberecká vítězství, šest remíz a skóre nejtěsněji ve prospěch FC Vysočina – 15:14. Na stadiónu U Nisy Vysočina ještě nikdy nevyhrála, ale z šesti pokusů zde vybojovala hned čtyři cenné remízy. Naposledy se tak stalo na podzim 2016, kdy na konečných 1:1 vyrovnával z penalty Urdinov. Více důvodů k radosti měla Vysočina i při posledních třech vzájemných zápasech. Přinesla dvě domácí ligová vítězství FC Vysočina (jaro 2017: 1:0 – branka Hronek, podzim 2017: 3:1 – branky Záviška 2 a Krejčí) a též zajímavé měření sil současných hráčských kádrů a realizačních týmů v rámci zimní přípravy. Vysočina v lednu na vyšehradské umělé trávě zvítězila 4:1 díky dvěma trefám Ikauniekse a gólům Fulneka a Daníčka.

Slovan v průběhu zimy doznal poměrně velkých změn v hráčském kádru a kurz vršovický Eden nabral nejen trenér Trpišovský, ale spolu s ním i řada dalších členů realizačního týmu. Novým koučem se stal David Holoubek, jehož trenérský tým doplnili bývalí úspěšní liberečtí fotbalisté – Miroslav Holeňák, Jiří Jarošík a Marek Čech. Přebudovaný Liberec do jara vstoupil s cílem vybojovat pozici v pohárové Evropě. Aktuální pohled do tabulky ukazuje, že mu není nijak vzdálen. Na 4. příčku, která zajišťuje vstupenku do Evropské ligy, ztrácí 2 body. Postavení mohlo být ještě lepší, nebýt dvou nečekaných domácích ztrát – prohry s Teplicemi a remízy s Karvinou.

Jihlavský asistent trenéra Michal Šmarda moc dobře ví, že Slovan v sobotu půjde za tříbodovým cílem. Jak liberecké snaze hodlá čelit Jihlava? „Čeká nás těžké utkání proti soupeři, jehož herní projev připomíná Olomouc. Zejména z hlediska velké rotace hráčů ve středu pole, která je podpořena aktivitou na krajích hřiště. My v Liberci musíme opět vycházet z velmi dobré defenzivní činnosti a trpělivě čekat na naši příležitost ke vstřelení branky.“

Kde vidíte silné stránky a opory kádru Liberce? „V brance odvádí kvalitní výkony Hladký, jenž předtím dlouho čekal na svoji příležitost. Výborně hraje pravý obránce Coufal, jenž dokáže účinně podporovat ofenzívu. Ve středu pole se pohybují fotbalisté, kteří jsou silní na míči – Folprecht, Breite či Bosančić. V útoku Slovan sází na dravé mládí v čele s Pulkrabem, Graiciarem nebo Da Silvou,“ upozornil Michal Šmarda.

  • Facebook
  • Twitter