Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Filmový klub v Přibyslavi bude slavit

/
/
/
752 ZobrazeníAkce Filmového klubu (FK) Přibyslav se konají v prostorách Kulturního domu Přibyslav, zakládajícími členy byli Jiří Přibyl, dlouholetý předseda FK, Jan Tománek a Vladimír Šnýdl. Letos v lednu si připomenou dvacáté výročí existence.

V průběhu let se vedení změnilo a v současné době FK má toto složení: Vladimír Šnýdl – předseda, členové Jakub Šnýdl a Martin Musil. „Naše první akce se konala v sobotu 19. ledna v roce 2002, takže je to letos už dvacet let let. Promítaly se dva filmy: Amélie z Montmartru a Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec. Hrála kapela Šíma jazz band z Prahy,“ vzpomíná Jakub Šnýdl na začátky FK Přibyslav.

Jakub Šnýdl


V sobotu 22. ledna oslaví FK 20. narozeniny. Na programu je od 18.00 speciální film pro pamětníky Čtyři pokoje. Americký nezávislý snímek Čtyři pokoje vznikl v roce 1995 v produkci Quentina Tarantina, producentem byl jeho stálý spolupracovník Lawrence Bender. Snímek tvoří čtyři povídky, odehrávající se o silvestrovském večeru v losangeleském hotelu Monsignor. Spojovacím článkem je tu postava hotelového poslíčka Teda (Tim Roth), který je připraven na poklidnou službu během poslední noci v roce, ale nakonec neví, kam dřív skočit. Film je v délce 98 minut. Režie: Allison Anders, Alexandre Rockwell, Quentin Tarantino, Robert Rodrigues. Scénář: Allison Anders, Alexandre Rockwell, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino. Kamera: Rodrigo García, Phil Parmet, Guillermo Navarro, Andrzej Sekula. Hrají: Tim Roth, Valeria Golino, Madonna, Ione Skye, Lili Taylor, Alicia Witt, Jennifer Beals, David Proval, Antonio Banderas,Lana McKissack.

Po filmu následuje od 20.15 koncert pražské skupiny HI -FI, kterou založil v roce 2002 hudební skladatel Petr Wajsar. V současném obsazení hraje HI-FI od roku 2006: Petr Wajsar – baskytara, zpěv, elektronika , Jan Šimůnek – elektrické housle, Miroslav Lacko – klávesy a David Růžička – bicí.
Vstupné na film je 60 Kč a na koncert 100 Kč.

  • Facebook
  • Twitter