Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jiří Slíva v havlíčkobrodské galerii

/
/
/
772 ZobrazeníGalerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě pořádá v současnosti výstavu Humor Jiřího Slívy, kterou si zájemci mohou prohlédnout denně mimo pondělí od 9.00 do 12.00 a mezi 13.00 a 17.00 až do 13. března.

Plzeňský rodák Jiří Slíva oslaví v polovině roku 2022 významné životní jubileum, vedle kresby se věnuje grafice a knižní ilustraci. Kromě toho píše verše pro děti, texty písní a je autorem mnoha českých poštovních známek. První kniha veršů mu vyšla v Albatrosu už v roce 1987 a postupem doby k ní přibyly desítky dalších.
„Během své stále aktivní tvorby mnohokrát samostatně vystavoval v Česku i ve světě, vyšla mu řada samostatných knih a přes sto padesát dalších titulů ilustroval. Vydal knihy kreseb a grafik u nás, ale hlavně v zahraničí. Jeho kresby a karikatury byly a jsou publikovány v New York Times, Wall Street Journal, Stern, Die Welt, Le Monde, Playboy a mnoha dalších světových periodikách. Pravidelně uveřejňuje své karikatury i v týdeníku Euro.
Jeho tvorba mu vynesla mnoho mezinárodních ocenění, z nichž první byl Zlatý klobouk v Knokke-Heist v Belgii v roce 1981. Svými díly je zastoupen ve sbírkách např. Moravské galerie v Brně, Muzeu karikatury v Kremži, Sbírce karikatur a cartoons v Basileji, Muzeu kulturních dějin kávy v Curychu a řadě dalších institucionálních i soukromých sbírkách,“ přiblížila Hana Nováková z havlíčkobrodské galerie.

  • Facebook
  • Twitter