Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Filmové Oko nabídlo ve středu Staříky

/
/
/
819 ZobrazeníTentokrát na diváky čekala česká road movie s příchutí hořké komedie Staříci. Celý příběh je postavený na základech reálného příběhu a je inspirovaný událostmi z přelomu tisíciletí.

Děj filmu začíná na pražské Ruzyni, kam přilétá z Ameriky emigrant Vlastimil Reiner (Jiří Schmitzer), válečný veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes osmdesát, je připoutaný na invalidní vozík a do značné míry odkázaný na pomoc ostatních. Proto na něj už na letišti čeká Antonín (Ladislav Mrkvička), dávný kamarád z protikomunistického odboje. Záhy vyjde najevo, že Vlasta přijel do Česka uskutečnit poslední misi svého života. Chce vypátrat a zabít komunistického prokurátora Václava Mráze, kterého porevoluční soudy nedokázaly nebo nechtěly za jeho zločiny z 50. let potrestat. Předobrazem Mráze byl Karel Vaš, československý voják, agent NKVD, důstojník vojenské zpravodajské služby OBZ, soudce a prokurátor vykonstruovaných soudních procesů, který se podílel na justiční vraždě generála Heliodora Píky. Vlastimil přemluví Antonína, aby mu s akcí pomohl. Tonda si vypůjčí od vnuka starou obytnou dodávku a upraví ji tak, aby se v ní mohl Vlasta pohybovat. Oba kamarádi tak vyrážejí na nejpomalejší road movie svého života na cestu za odplatou.
Film se natáčel ve spolupráci z Českou televizí dlouhých šest let. Ladislav Mrkvička se zúčastnil natáčení od samého začátku, kdežto Jiří Schmitzer dlouho váhal. Až po zhlédnutí své role na kamerových zkouškách s natáčením souhlasil. Martin Dušek a Ondřej Provazník, kteří jsou tvůrci filmu, hercům zakázali jakékoliv improvizace, ale to byl nebyl Jiří Schmitzer, aby si něco nevymyslel, jako například scéna s toaletním papírem v uších.
Ve filmu se také odehrává děj v domově důchodců. V této části si zahráli skuteční obyvatelé jednoho zařízení, a proto také vše působí naprosto autenticky. Staříci jsou nominování v pěti kategoriích na Ceny české filmové kritiky a také budou bojovat v deseti kategoriích na zisk Českého lva.


Filmové Oko nabídne i v dalších týdnech zajímavé filmy, které připravuje Jiří Svoboda.
Posledním lednovým snímkem bude ve středu 29. ledna erotické historické drama Curiosa. Celovečerní debut francouzské režisérky Lou Jeunet diváky zavede do pařížského světa bohémů a počátků erotické umělecké fotografie.

Ve středu 5. února je pro diváky nachystaná komedie 25km/h. Dva bratři Christian (43) a Georg (45), se po mnohaletém odloučení setkávají na pohřbu svého otce. Po prvních několika roztržkách nakonec zjistí, že i cesta může mít cíl, a vydají se společně na od mládí plánovanou cestu napříč celým Německem na stařičkých mopedech. „Tato komedie je taková oddychovka a film dokonce vyhrál cenu diváků na Letní filmové škole v Uherském Hradišti,“ láká diváky Jiří Svoboda.
Kdo přijede do Oka na mopedu, má vstup zdarma.
Největší lákadlo a hlavním trhákem začátku roku je bezesporu film Nabarvené ptáče, který se bude promítat ve středu 12. února. Nejambicióznější český film posledních let a velkolepé drama režiséra Václava Marhoula. Film, který se před pár dny dostal do desítky snímků nominovaných na Oscara. „Takže je možné, že v Havlíčkově brodě uvidíte čerstvého držitele této nejprestižnější filmové ceny, promítáme totiž tři dny po udílení Oscarů,“ nadšeně dodává Jiří Svoboda. V hlavních rolích se představí Petr Kotlár, Udo Kier, Lech Dyblik, Jitka Čvančarová, Stellan Skarsgård.
Filmové Oko také často promítá dokumenty a ve středu 19. února se dočkají všichni milovníci Karla Svobody. Na programu je totiž promítání Karel Svoboda: Štastná léta. Jedná se o nový dokument o Karlu Svobodovi který natočil jeho syn Petr Klein Svoboda. Dokument sleduje život slavného skladatele očima jeho syna. Známého autora oblíbených písní poznáme blíže než kdy před tím. Uvidíme oficiální archivy, ale i ty, které zůstávaly dodnes veřejnosti skryté.
Pro ty kteří mají rádi Sci-fi je jasným výběrem ve středu 26. února film Ready Player One: Hra začíná. Dobrodružné akční sci-fi fenomenálního režiséra Stevena Spielberga, které získalo hned několik ocenění za vizuální efekty, vzdává hold odkazům, filmům, počítačovým hrám, hudbě a kultuře osmdesátých let. Neskutečně povedený soundtrack, emocemi nabitý příběh a fascinující audiovizuální efekty jsou až nebezpečně návykové. Film u kterého se budete bavit od první minuty až do konce závěrečných titulků a hlavně je určený pro úplně všechny generace. Tak se pojďte bavit, protože lepší realita vás teprve čeká!
Samozřejmě Filmové Oko myslí i na děti a tak ani v únoru nebude chybět promítání Pohádkového Oko. Prvním příběhem bude v sobotu 8. února Putování tučňáků: Volání oceánu. Příběh malého tučňáka, připravujícího se na svou první cestu k moři, nás zavádí do ledového království vzdálené Antarktidy. Tak jako každý tučňák, i náš hrdina naslouchá tajemnému volání, které ho vábí na dalekou pouť do neznáma.
Další dětské promítání bude v sobotu 29. února a k tomuto datu se hodí také zajímavé příběhy. Pohádky naruby. Možná, že se Sněhurkou a Karkulkou to bylo celé nějak jinak. Možná, že vlk nebyl jenom jeden. A možná, že se všichni tak trochu znali. V případě Pohádek naruby je to rozhodně pravda. Takže jestli vás zajímá jak to tedy bylo a bude,určitě dorazte.
Speciálním promítáním bude také Umění v Oko, cyklus který začal od loňského září. Tentokrát diváci uvidí dokument Tintoretto – rebel z Benátek. Dokumentární umělecký film připomíná 500 let od narození geniálního benátského rodáka a jednoho z největších jmen italské renesance. Promítat se bude ve čtvrtek 20. února.

Filmové Oko nabídne velkofilmy také v březnu, kde se mohou diváci těšit na promítání filmu Tenkrát v Hollywoodu. V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu – v roce 1969 v Los Angeles. A jak to celé dopadne se dozvíte 18. března v klubu Oko.

  • Facebook
  • Twitter