Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Filmové Oko má za sebou první promítání v rouškách

/
/
/
1016 ZobrazeníPravidelné filmové promítání v Havlíčkově Brodě se opět vrací do kin. A středy již tradičně patří Filmovému Oku. Prvním filmem, který ukončil pomyslnou koronavirovou bariéru, byla rumunsko-francouzsko-německá komedie s nádechem krimi thrilleru Kanáři.

Film je zvláštní už jen díky svému názvu. V originále si na plakátech diváci mohou přečíst název La Gomera, který odkazuje na jméno jednoho z Kanárských ostrovů. Místo, kde můžeme všemu uniknout, ztracený ráj. Kdežto anglický název odkazuje na jazyk hvízdání, který existuje na řadě různých míst po celém světě. Ve filmu se také objevila jedna slavná hororová scéna, kdo ještě film neviděl, ať si zkusí onu scénu najít.

Kanáři se staly oficiálním kandidátem za Rumunsko na Oscara v kategorii Nejlepší mezinárodní film. Celkem Kanáři získaly 24 nominací a dvě vítězství na filmových festivalech. Díky karanténě a uzavřeným kinům se česká premiéra uskutečnila online na platformě MojeKino LIVE, a tak diváci Filmového Oka patří mezi první, kteří film viděli naživo.

Na promítání dorazilo celkem dvanáct diváků, kteří kvůli hygienickým opatřením museli sedět ve velkých rozestupech a hlavně v rouškách. „I tak to považuji za úspěch, ale jsem moc rád, že diváci na Filmové Oko nezapomínají,“ pochvaluje si vzorné diváky Jiří Svoboda, který je dramaturg Filmového Oka.

Příští týden se tradičně ve středu od 20.00 bude znovu promítat a tentokrát budou moci diváci vycestovat až do Afriky. Filmové Oko totiž nabídne dokumentární Road movie Afrikou na pionýru.

  • Facebook
  • Twitter