Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Festival dokumentů na podzim v Jihlavě bude

/
/
/
1094 ZobrazeníPřípravy 24. ročníku MFDF Ji.hlava jsou v plném proudu, uzávěrka přihlášek pro filmy dokončené v roce 2020 je do 31. května, pro filmy ve fázi hrubého střihu a filmy, které dosud neměly světovou festivalovou premiéru, pak 31. července.

Letos v termínu 27. října až 1. listopadu opět představí festival českou i světovou dokumentární sklizeň divákům.
„Nechceme, aby byl rok 2020 v dějinách filmu zapsán jako šedá zóna s množstvím opuštěných filmů – těch, na které se kvůli pandemii zapomnělo, které měly smůlu a nedostaly se k divákům. Stejně tak nechceme, aby v sobě společnost živila přehnaný strach z lidského setkávání, které je především vzájemným obohacením. Proto jsme rádi, že jsme součástí dokumentární komunity, která velmi aktivně hledá způsoby, jak i za změněných podmínek propojit filmy s diváky.

Pokud to bude kvůli omezené kapacitě zapotřebí, otevřeme během festivalu více kin než obvykle a budeme filmy ještě více reprízovat, aby festivaloví diváci měli možnost své filmy vidět na velkém plátně. Hledáme také nová řešení pro ty diváky, kteří v této situaci patří mezi ohrožené skupiny, například seniory nebo vážně nemocné.

Děkujeme všem, kteří si už zakoupili nebo zakoupí festivalovou akreditaci, a tím i podpořili nebo podpoří některý z vybraných projektů. Těšíme se na přihlášené filmy. Děkujeme filmařkám a filmařům, že nepřestávají zkoumat svět, ve kterém žijeme. Díky nim budeme moci opět žasnout nad silnými a překvapivými obrazy a jiskřivým myšlením. A podobně intenzivní bude i letošní Inspirační fórum a další ji.hlavský program,“ vysvětluje Marek Hovorka za tým MFDF Ji.hlava.

  • Facebook
  • Twitter