Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočinou za skleněnkou se vydají děti v nové hře

/
/
/
750 ZobrazeníPo stopách mistrů sklářů na Vysočině se mohou zájemci vydat díky nové turistické hře Vysočinou za skleněnkou, která startuje 1. června na Mezinárodní den dětí a kterou připravila organizace Vysočina Tourism.

Hra provede děti po sklářských místech. Nabídne jim spoustu zážitků i nových poznatků o prastarém sklářském řemesle. Dozvědí se, z čeho se sklo vyrábí, jak z něj vznikne sklenička nebo lahev, jakým způsobem se skleněný výrobek zdobí.
Navštíví přitom historickou sklářskou Huť Jakub v Tasicích z 18. století, ale i současné sklárny v Karlově a Škrdlovicích, kde uvidí práci se sklem na vlastní oči. Zavede děti na výstavy skleněných skvostů na hradě v Ledči nad Sázavou, na zámku ve Světlé nad Sázavou, či v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě.

Zpestřením v celém tom putování po sklářských místech bude jistě i rodinná procházka po naučné stezce malebnou krajinou pod Čtyřmi palicemi. Odměnou za snahu budou dětem nejen pestrobarevné skleněnky, ale i deskové hry Vysočina. Pravidla hry a podrobné informace najdou zájemci na turistickém portále Vysočina.eu.
„Hra Vysočinou za skleněnkou nabízí dětem i dospělým krom soutěžení také možnost pozorovat skláře při práci přímo v huti. A to je opravdový zážitek. Mnohé přitom popadne chuť vyzkoušet si nějaké ty sklářské techniky vlastnoručně. První příležitostí k tomu jsou výtvarné dílny, které pořádáme 13. června během Zámeckého sklářského dne na zámku ve Světlé nad Sázavou. Zájemci budou moci malovat na sklo nebo přímo malovat sklem a dokonce i foukat či vinout skleněné perly,“ zve Magda Svatoňová z Vysočina Tourism k návštěvě atraktivní sklářské akce.

  • Facebook
  • Twitter