Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

FC Vysočina v neděli prožije fotbalový restart znovu na Dukle

/
/
/
805 ZobrazeníVíce než měsíc trvalo čekání FC Vysočina Jihlava na návrat k ligovým zápasům. A stejně jako na jaře, tak i na podzim strávili jihlavští fotbalisté vynucenou covidovou pauzu s informací, že se do mistráků vrátí utkáním na Julisce.

Duelu proti jednomu z favoritů druhé fotbalové ligy se dočkají v neděli 8. listopadu od 10.15 před kamerami ČT Sport.

Jarní restart, na nějž se čekalo skoro tři měsíce, vyšel lépe Dukle, která Vysočinu porazila 2:1. Ani tato cenná výhra ale pražskému celku k návratu do nejvyšší soutěže nestačila, neboť na něj zbyla až třetí příčka tabulky. Tedy první nepostupová. A zatímco v jihlavském kádru i realizačním týmu nezůstal v letní přípravě kámen na kameni, tak celek z Julisky prošel jen minimálními změnami. Šlo však o citelné ztráty, neboť Holík a Tetour náleželi k nejlepším hráčům celé soutěže.

Možná i absence lídrů způsobila, že Dukla v úvodních šesti kolech zůstala z hlediska bodového zisku za očekáváním. Zvítězila pouze dvakrát – v úvodním kole na Vyšehradě a doma s Třincem. Prohrála na půdě nováčka v Blansku a hned třikrát remizovala – s Prostějovem, ve Varnsdorfu a s Líšní. Výsledných devět bodů znamená v průběžné tabulce pátou příčku s dvoubodovým náskokem právě na Vysočinu.

Nedělní dopolední duel bude velmi pikantní s ohledem na fakt, že od 1. října právě na Duklu přešel Jan Staněk, který v Jihlavě od léta 2017 působil v roli ředitele klubu a místopředsedy představenstva. Na Julisce převzal řízení sportovního úseku.

Dukla bude v neděli postrádat vykartovaného reprezentanta U21 Daniela Součka, ovšem jinak je složení (nejen) její sestavy velkou neznámou. Na vině jsou samozřejmě covidové testy. „V pátek jsme absolvovali taktický trénink, ovšem o skutečném složení naší sestavy rozhodnou až výsledky testů na koronavirus, které budeme znát dnes podvečer. Snad nebudeme muset naše plány příliš korigovat. S tím se musíme bohužel srovnat, jednoduché to nebude pro nikoho. Jisté už teď je, že v neděli kompletní nebudeme,“ upozornil kouč Aleš Křeček.

Nemuseli jste měnit tréninkový program tohoto týdne? „Tak trochu jsme počítali s tím, že bychom se k zápasům mohli vrátit už během nadcházejícího víkendu. Podle toho jsme nastavili i náš tréninkový program a směřovali jsme ho k duelu na Dukle,“ přiznal jihlavský kouč.

S jakým očekáváním na Julisku pojedete? „Když se měsíc nehrají zápasy a pouze se trénuje, tak lze těžko predikovat formu týmu a hráčů. Až vlastní zápas ukáže, co se za dobu bez utkání změnilo. Věřím však, že náš výkon bude v pořádku a že se do sestavy trefíme. Sám jsem na to samozřejmě hodně zvědavý. Moc bych si přál, abychom potvrdili, že se nám v tomto ročníku venku daří lépe, než doma,“ doplnil Křeček.

Co byste řekl ke hře Dukly? „ Nevíme, jaké budou absence na její straně. Na druhou stranu má Dukla tak jasně daný fotbalový rukopis a styl hry, že si troufám říci, že vím, s čím na nás vyrukuje. Čeká nás velmi kvalitní a kombinačně silný tým. Podle mne nejlepší v soutěži. Kvalitu mají všichni její hráči, ale klíčovým mužem sestavy je nepochybně středový záložník Doumbia,“ zdůraznil kouč FC Vysočina.

  • Facebook
  • Twitter