Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

FC Vysočina mění kádr, na hostování přichází Hykel, Matulka do Velkého Meziříčí

/
/
/
949 ZobrazeníPohled do aktuálního kádru fotbalistů FC Vysočina nabízí dvě novinky. Na roční hostování z Baníku Ostrava přichází jednadvacetiletý hráč pro pravý kraj sestavy – Tomáš Hykel. Jihlavu minimálně na půl roku opouští devatenáctiletý křídelník Radek Matulka a míří do třetiligového Velkého Meziříčí. 

Tomáš Hykel přichází na jednoroční hostování z Baníku Ostrava zvýšit konkurenci na pravou stranu naší sestavy. Může nastupovat na pravé obraně i na křídle. Radek Matulka odchází na půl roční hostování do Velkého Meziříčí. Jsme rádi, že této dlouhodobé spolupráce můžeme využít. MSFL pro hráčův další fotbalový vývoj představuje ideální soutěž,“ okomentoval dvě aktuality ředitel klubu Jan Staněk.

Ten se též vyjádřil ke dvěma fotbalistům, kteří se s týmem kouče Martina Svědíka v uplynulých týdnech připravovali: „Útočník Matěj Votava v Jihlavě s největší pravděpodobností nebude působit. Jeho angažmá brání nedohoda mezi hráčem a Zlínem. Ofenzivní záložník Nicolas Šumský se před časem zařadil do letní přípravy FC Vysočina a o několik dnů později se bohužel zranil. Po rekonvalescenci se připravuje individuálně s kondičním trenérem. Poté, co se naplno zapojí do tréninku s týmem, bude s jeho mateřským klubem dořešena i jeho další budoucnost.“

Tomáš Hykel (nar. 23. 11. 1996) je odchovancem kopřivnického fotbalu. Přes krátké hostování v Hranicích zamířil v roce 2012 do Frýdku-Místku, kde se jeho hostování zanedlouho změnilo v přestup. První druholigové zkušenosti v dresu Valcířů získal v ročníku 2014/15, na což navázal i na podzim 2015. Jaro 2016 strávil na hostování v třetiligových Vítkovicích, ovšem sezónu 2016/17 opět odehrál ve druhé lize za Frýdek-Místek. V létě 2017 přestoupil do ostravského Baníku, kde si na podzim připsal dosud jediný prvoligový start v utkání na Dukle Praha. V lednu 2018 odešel na půlroční hostování do druholigového Třince, čímž se jeho dosavadní druholigová bilance zastavila na 54 zápasech a pět vstřelených gólech. V letech 2015 a 2016 nastoupil celkem do osmi přípravných duelů české reprezentace U20.

  • Facebook
  • Twitter