Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

FC Vysočina jedná o přestupu Davida Štěpánka do Jablonce

/
/
/
744 ZobrazeníStoper David Štěpánek dostal od vedení FC Vysočina Jihlava svolení zahájit přípravu s fotbalovým Jabloncem. Jednadvacetiletý odchovanec Speřic a dlouholetý mládežnický reprezentant jedná o přestupu do tohoto týmu letošního účastníka Evropské ligy.

Po Janu Kopicovi, Teclovi, Masopustovi, Hanušovi a Ikaunieksovi jde už o šestého fotbalistu FC Vysočina, který v posledních letech přímo či oklikou míří do tohoto ambiciózního severočeského klubu.

„Přesto, že bychom si přáli, aby u nás David zůstal celou svou kariéru, již od léta jsme věděli o zájmu Jablonce. S Davidem jsme o tom průběžně mluvili a měli jsme dohodu, že obě strany udělají maximum pro to, aby se fotbalově zlepšoval. Pokud to má znamenat přesun z FC Vysočina do třetího týmu první ligy, představuje to bezpochyby správný krok. Je to po delší době odchovanec klubu, který přestupuje do jednoho z českých top týmů. Směrem do naší akademie jde o důležitý signál, že talentovaní hráči mají možnost se z Jihlavy odrazit do velkého fotbalu a je to pro ně lepší cesta, než odejít v patnácti z domova do Prahy nebo jinam na druhý konec republiky. S Davidem jsme měli dohodu, že za jeho odchod musí FC Vysočina dostat adekvátní náhradu. Kluby se původně po skončení podzimu shodly na přestupu s tím, že David měl jarní sezónu odehrát na hostování v Jihlavě. Situaci však změnil aktuální přestup jabloneckého stopera Lischky do Sparty Praha a před Davidem se tak otevřela možnost zabojovat o jabloneckou sestavu již nyní. Přejeme mu na severu Čech mnoho zdaru a navázání na úspěchy dalších odchovanců FC Vysočina – Kopice, Tecla nebo Masopusta. Štěpánkův odchod samozřejmě znamená, že již v zimním období musíme přivézt kvalitního stopera. Protože jsme s touto alternativou museli počítat, tak už některé hráče máme vyhlédnuté a jednání probíhají. Současně bych chtěl všechny ubezpečit, že pokud se nestane něco mimořádného, není v plánu odchod žádného jiného hráče ze základní sestavy,“ okomentoval Štěpánkův transfer do Jablonce ředitel klubu Jan Staněk.

„Osobně jsem se o jabloneckém zájmu dozvěděl až ke konci podzimní sezóny. Přestože jsem na sobě cítil, že bych po deseti letech v Jihlavě potřeboval změnu prostředí a další posun v kariéře, tak jsem se ke změně dresu nijak neupínal a nechával jsem tomu volný průběh. Navíc jsem si uvědomoval, že hlavně potřebuji pravidelně hrát celé zápasy, což by se mi při konkurenci, která v Jablonci panovala, nemuselo podařit. Po odchodu stopera Lischky do Sparty se však situace změnila a jednání nabrala na obrátkách. Věřím, že můj přestup bude v brzké době dotažen a já budu moci na severu Čech zabojovat o základní sestavu. FC Vysočina jsem strašně vděčný, že mne posunul do profesionálního fotbalu. Za všechno moc děkuju a Jihlavě budu držet palce, aby na jaře uspěla v boji o I. ligu. Slova díků samozřejmě náleží i spoluhráčům, vedení klubu, všem trenérům, zaměstnancům a samozřejmě i fanouškům FC Vysočina,“ řekl ke svému přestupu David Štěpánek.

David Štěpánek (nar. 30. 3. 1997) do Jihlavy přišel z klubu TJ Dálnice Speřice v roce 2008. Rychle procházel jednotlivými mládežnickými kategoriemi a stal se nedílnou součástí českých reprezentačních týmů v kategoriích U16 až U20. Už v sedmnácti letech byl zařazen do kádru „áčka“ a v květnu 2015 si v domácím duelu proti Liberci připsal prvních jedenáct minut v nejvyšší soutěži. V základní sestavě FC Vysočina se etabloval v prvoligovém ročníku 2016/17. Jihlavský dres oblékl v 39 prvoligových a 16 druholigových duelech.

  • Facebook
  • Twitter