Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Energie z Dukovan rozsvítila vánoční stromečky v regionu

/
/
/
856 ZobrazeníObyvatelé regionu Jaderné elektrárny Dukovany měli o prvním adventním víkendu mimořádnou příležitost zhlédnout největší vánoční strom v okolí elektrárny, který energetici promítli na jednu ze 125 metrů vysokých chladicích věží elektrárny.

Dukovany tak byly jednou z pěti elektráren Skupiny ČEZ, které byly o víkendu svátečně ozdobeny. Projekce vánočního stromu i rozsvěcování desítek stromků v obcích u elektrárny zahájily advent v energetickém regionu Dukovany. Další adventní víkend 8.-9. prosince přinese vánoční pohádku a oblíbené tematické tvoření v dukovanském Infocentru.

Vánoční tvoření v elektrárně v roce 2017

O prvním adventním víkendu energie z Jaderné elektrárny Dukovany pomohla rozsvítit vánočních stromečky v celém širokém okolí. Druhý adventní víkend 8.-9. prosince bude tradičně patřit tematickým vánočním dílnám a speciálním prohlídkám Infocentra. Děti ale i rodiče mohou například vyrobit svíčku z včelího vosku, vytvořit vánoční hvězdu nebo papírovou dárkovou tašku či vánoční květináč. Samozřejmě nebude chybět Ježíškova pošta a vánoční povídání v kinosále infocentra. V letošním roce připravilo divadlo ToTeM nově vánoční divadelní představení s názvem „Pojďme spolu do Betléma“. Průvodci vánočního víkend  budou dětem opět skřítci Eneři: Watík a Joulinka.

Tvoření s Joulinkou o Vánocích v roce 2017

Každý malý návštěvník dostane od skřítků drobný dárek na cestu domů.
Program povede osvědčený studentský klub Halahoj z třebíčského katolického gymnázia, který pro děti zaměstnanců v letošním roce připravil také ve dvou turnusech příměstských tábor na téma Stroj času.
Vánoční víkend pro děti se v Infocentru elektrárny koná už po čtvrté. Zrekonstruované Infocentrum nabízí pro podobné aktivity atraktivní prostředí. Vedle těchto tematických programů se zde konají také přednášky různých osobností, pořádají noční prohlídky nebo víkendové prohlídky spojené s možností poobědvat v místní jídelně. Od začátku roku navštívilo první jadernou elektrárnu na území České republiky 34 614 návštěvníků. Infocentrum bude v prosinci pro návštěvníky otevřené každý den mimo vánočních svátků.

  • Facebook
  • Twitter