Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Energetici v Dukovanech zahájí advent projekcí nejvyššího vánočního stromku na Vysočině

/
/
/
1356 ZobrazeníObyvatelé regionu Jaderné elektrárny Dukovany budou mít o prvním adventním víkendu mimořádnou příležitost zhlédnout největší vánoční strom, který energetici promítnou na jednu z chladicích věží elektrárny.

Dukovany tak budou jednou ze tří elektráren Skupiny ČEZ, které budou takto výjimečně svátečně osvětleny. Akce je součástí vánoční kampaně Skupiny ČEZ Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi. Řidiči i chodci v okolí dukovanské elektrárny by měli být o víkendu zvlášť opatrní.

Stovky stromečků na náměstích se i letos rozzáří díky podpoře Skupiny ČEZ. „Rozsvícení vánočních stromků nám má připomenout, že začíná adventní čas. Společně s vánočními trhy a stánky s punčem vytváří ve městech nezaměnitelnou atmosféru. A podporou rozsvícení vánočních stromků chceme poděkovat obcím v okolí našich jaderných elektráren za celoroční spolupráci,“ uvedl Bohdan Zronek, člen představenstva ČEZ a ředitel divize jaderná energetika.

Energie z elektrárny rozsvítí také téměř třicet vánočních stromečků v okolních obcích a městech. Mezi ně patří například Dukovany, Rouchovany, Rešice, Mohelno, Jamolice nebo Moravský Krumlov a Ivančice. „Vloni jsme si mohli díky příspěvku zakoupit nové vánoční osvětlení, letos si mohou občané odnést do svých domovů malovaný vánoční hrníček,“ říká starostka obce Jamolice Dana Jarolímová, kde už slavnostní rozsvícení vánočního stromu i osvícení obce proběhlo s předstihem v sobotu 23. listopadu. „Pořádáme už každoročně akci o týden dřív čistě z praktických důvodů. A to proto, aby k nám mohl přijet dětský soubor Klíček z Dolních Dubňan i prodejci, kteří budou v čase adventu zaneprázdněni jinými akcemi,“ dodává starostka Jarolímová.

Na svítící stromek budou moci lidé narazit i na dalších neobvyklých místech. Speciální projekce promítne vánoční stromek na chladicí věže u jaderných elektráren Dukovany a Temelín a teplárny Trmice. Ve všech případech se netradiční videomapping uskuteční ve dnech 30. listopadu a 1. prosince (vždy v čase 17.00–6.00, zkouška projekce proběhne už v pátek 29. listopadu ve večerních hodinách).

Paralelně připravila Skupina ČEZ pro své zákazníky z řad domácností na svých FB profilech hned dvě vánoční soutěže. Soutěží se o poukaz na vánoční stromek v hodnotě 1 000 Kč a vánoční světýlka. Každý den až do 15. prosince vyhlásí energetici jednoho vítěze.
Od 1. prosince až do Štědrého dne se na Facebooku EPP – Pomáhej pohybem Nadace ČEZ soutěží o sportovní suvenýry, které věnovali například Jaromír Jágr nebo Barbora Strýcová.

Skupina ČEZ aktuálně aktivně působí na šesti profilech na Facebooku, dvou profilech na Instagramu, po jednom účtu má na Twitteru, LinkedIn a YouTube. Na profilu Práce v ČEZ mohou například zájemci o kariéru sledovat informace z dění uvnitř společnosti, na Instagramu CEZ_group se zase dozvědí to nejzajímavější v obraze.

  • Facebook
  • Twitter