Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvořákovy vylomeniny v Havlíčkově domě mění průběžně svou podobu

/
/
/
1104 ZobrazeníHavlíčkův dům hostí v současnosti výstavu nazvanou Dvořákovy vylomeniny, kterou připravil havlíčkobrodský výtvarníka Radomír Dvořák při příležitosti svých šedesátých narozenin.

Expozice, která zaplnila hned několik prostor Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, se v průběhu trvání bude měnit. „Při vernisáži výstavu tvořily tak dvě třetiny exponátů, které tu najdou návštěvníci v jejím závěru. Budu postupně doplňovat další díla a expozice se také posune na balkon Havlíčkova domu a na dvorek, proto doporučuji výstavní prostory navštívit i několikrát,“ vysvětloval Radomír Dvořák při zahájení výstavy.
Většinu exponátů tvoří díla z kamene, doplněná o dřevěné sochy, návštěvníci ale uvidí i dokumentaci z rozsáhlejších Dvořákových prací, jako je například Hlava XXII v Dolním Městě pod lipnickým hradem nebo kamenná instalace před areálem firmy Granit Lipnice, kde Radomír Dvořák tvoří většinu svých kamenných prací.

  • Facebook
  • Twitter