Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvě pondělní havárie ve Ždírci nad Doubravou zaměstnaly policisty

/
/
/
885 ZobrazeníPolicisté vyjeli v pondělí 25. října okolo desáté hodiny ranní k dopravní nehodě, která se stala na silnici I/37 v blízkosti železničního přejezdu ve Ždírci nad Doubravou. Odpoledne kolem šestnácté hodiny řešili na stejné silnici další havárii v ve ždírecké Chrudimské ulici.

„Osmašedesátiletý řidič osobního vozu Škoda Superb jel dopoledne ve směru od Údav směrem do centra Ždírce nad Doubravou. Zřejmě se plně nevěnoval řízení motorového vozu a přejel vlevo do protisměru, kde projíždělo osobní auto Citroen Berlingo. Došlo k bočnímu střetu. Vůz Citroen Berlingo náraz odmrštil vpravo mimo silnici a do kolejiště. Řidič osobního vozu Škoda Superb po střetu pokračoval v jízdě a vyjel vlevo na vyvýšený obrubník a na travnatý pás, na kterém poškodil přenosné dopravní značení. Poté narazil do dvou zaparkovaných osobních aut. Vůz Škoda Felicia se vlivem nárazu posunul na dřevěné garážového stání, pod kterým došlo k poškození zaparkovaného osobního vozu Škoda Octavia.

Dopoledne nehoda ve Ždírci nad Doubravou, foto: Policie ČR


Při dopravní nehodě došlo ke hmotným škodám na všech vozech – Škoda Superb, Citroen Berlingo a zaparkovaných autech Škoda Felicia a Škoda Octavia, další škoda vznikla na přenosném dopravní značení IP 22 a dřevěném garážovém stání. Při dopravní nehodě se zranil řidič vozu Citroen, kterého po ošetření letecky transportovali zdravotníci do nemocnice v Hradci Králové. Lehce se zranil také řidič vozu Škoda Superb, kterého po ošetření zanechala posádka vozidla zdravotnické záchranné služby na místě nehody,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
U obou řidičů vyloučili policisté dechovou zkouškou požití alkoholu a škodu odhadli na částku 1 093 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod.

Při druhé havárii v Chrudimské ulici ve Žďírci na silnici I/37 se převrátilo nákladní auto Volvo s přívěsem při průjezdu z levotočivou zatáčkou. „Dvaadvacetiletý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu a po projetí zatáčky se převrátil s přívěsem na pravý bok. Z něho se vyklopil převážený náklad, jednalo se o dřevní kulatinu, která spadla na zaparkované osobní auto Škoda Roomster a fasádu přilehlého domu. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Policisté provedli u řidiče jízdní soupravy dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Způsobená škoda dosáhla částky 260 000 korun,“ dodala tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter