Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvě čtvrteční havárie na Vysočině, dvě zranění

/
/
/
661 ZobrazeníPolicisté vyjížděli ve čtvrtek 13. září odpoledne ke dvěma nehodám na silnicích Jihlavska a Třebíčska. Zranil se při nich motocyklista a podnapilý cyklista.  

„První havárie se stala před půl druhou na silnici II/131 v katastru Zbinoh na Jihlavsku. Po příjezdu na místo prvotním ohledáním zjistili, že sedmapadesátiletý řidič projížděl s motocyklem BMW F650 ve směru jízdy od Smrčné na Větrný Jeníkov. Při projetí pravotočivé zatáčky najel s motocyklem na pravou krajnici, nezvládl řízení a havaroval.
Při dopravní nehodě si způsobil zranění, se kterým zdravotnickou záchrannou službou byl převezen do Nemocnice Jihlava. Ke zranění jiných osob nedošlo,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že policisté vyloučili u motocyklisty dechovou zkoušku alkohol. Při dopravní nehodě došlo ke škodě na motocyklu a příslušenství ve výši 90 000 korun. Věc dopravní nehody vyřešili policisté uložením pokuty v příkazním řízení.

Druhá nehoda se stala ve čtvrtek kolem druhé hodiny v noci na silnici II/410 v Želetavské ulici v Jemnici. „Šestašedesátiletý cyklista jel na jízdním kole po předchozím požití alkoholických nápojů, nezvládl jízdu a havaroval vlevo mimo pozemní komunikaci. Při nehodě se zranil cyklista, kterého převezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice v Třebíči k ošetření. Protože byl z dechu cyklisty cítit alkohol a cyklista jeho požití přiznal, policisté u něho provedli odborné měření ke zjištění hladiny alkoholu v dechu a naměřené hodnoty činily 1,56 a 1,51 promile alkoholu,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter