Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva případy internetových podvodů řeší policisté na Vysočině

/
/
/
405 Zobrazení
Minimálně dva případy internetových podvodů obyvatel Vysočiny vyšetřují v současnosti policisté na Jihlavsku a Pelhřimovsku.

„Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu čtyřiatřicetiletému muži z Chomutovska, který prostřednictvím internetu nabízel podvodně ke koupi zboží. Tři poškozené z různých míst republiky připravil celkem o více než třicet tisíc korun. Mezi podvedenými je také muž z Telčska.
Na internetovém portálu s bazarovým zbožím nabízel laptop a herní konzoli. Na zveřejněné inzeráty zareagovali během října muži, se kterými se domluvil na platbě předem. Za laptop zájemce poslal přes patnáct tisíc korun a za herní konzole zájemci zaplatili necelých deset tisíc korun. Finanční hotovost zaslali na účet prodávajícího, ten jim ale zboží nedodal. S podvedenými přestal komunikovat a nevrátil jim ani už zaplacené peníze,“ přiblížila první případ policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté sdělili čtyřiatřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu podvodu. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Druhý případ se stal na Pelhřimovsku, kde se stala obětí podvodu žena, která si na internetu objednala oblečení a zaplatila za něj předem a přišla tak o částku kolem patnácti set korun. „Na začátku listopadu žena zareagovala na nabídku zboží na internetovém portálu. S prodávajícím se dohodla a zaslala na jím uvedený účet domluvenou finanční částku. Po uhrazení zboží však prodávající přestal s ženou komunikovat, objednané zboží neposlal a nevrátil ani zaplacené peníze,“ dodala tisková mluvčí s tím, že policisté případ šetří a opětovně apelují na obyvatele regionu, aby byli při nakupování prostřednictvím internetu obezřetní a zvažovali rizika, která platba předem přináší. „Nepodléhejte lákavým nabídkám, které se tváří jako nejvýhodnější koupě. Už při pohledu na cenu, která je mnohonásobně nižší než u ostatních prodejců, zbystřete. Pokud je to možné, čtěte recenze prodejců a snažte se zjistit maximum informací, než někomu zašlete své peníze předem. Někteří už v minulosti podvedení zákazníci odkazují na internetu na svoji zkušenost, varují a upozorňují na podvodné jednání, se kterým se můžete při nakupování přes internet setkat,“ uzavřela tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter