Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva opilé řidiče zastavili v úterý policisté na Vysočině

/
/
/
629 ZobrazeníDva řidiče pod vlivem alkoholu přistihli v úterý 27. listopadu policisté na silnicích regionu, prvního zastavili kolem 22.00 v Třebíči, druhý havaroval kolem třiadvacáté hodiny v katastru Ústí na Jihlavsku.

Policisté z obvodního oddělení v Třebíči kontrolovali v úterý 27. listopadu v nočních hodinách v Třebíči osobní auto Peugeot 806, jehož řidič projížděl kolem dvaadvacáté hodiny z Hybešovy ulice na ulici Obránců míru, kde ho policisté zastavili. „Šestapadesátiletého řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla. Dechová zkouška odhalila 2,36 promile alkoholu v dechu, to potvrdila i opakovaná dechová zkouška s hodnotou 2,30 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem krve,“ popsala první případ Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

O hodinu později havaroval na silnici II/523 u Ústí na Jihlavsku sedmapadesátiletý řidič s osobním autem VW Polo. „Projížděl ve směru jízdy od Kalhova směrem k Ústí a při projíždění levotočivou zatáčkou nezvládl řízení vozidla, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do betonového mostku u nájezdu na pole. Po nárazu se auto převrátilo na střechu a skončilo vpravo mimo komunikaci. V době dopravní nehody ve vozidle cestoval pouze řidič,“ dodala tisková mluvčí.
Při dopravní nehodě se zranil řidič, kterého na místě dopravní nehody ošetřila posádka zdravotnické záchranné služby, převoz do nemocnice k dalšímu vyšetření odmítl. „Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě v celkové výši 35 000 korun. Na vozidle byly užity zimní pneumatiky s předepsanou hloubkou dezénu. U řidiče policisté na místě dopravní nehody zjistili dechovou zkouškou, která ukázala 1,91 promile alkoholu v dechu. Dvě opakovaná odborná měření vykázala hodnoty 1,88 a 1,81 promile alkoholu v dechu,“ uzavřela Dana Čírtková s tím, že policisté zadrželi řidiči řidičský průkaz. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  • Facebook
  • Twitter