Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva muži hrubě napadli v Třebíči dalšího muže, ten skončil v nemocnici

/
/
/
624 ZobrazeníTřebíčští kriminalisté vyšetřují od uplynulého víkendu závažný násilný trestný čin, ke kterému došlo v Třebíči. Dva útočníci způsobili vážné zranění muži, se kterým měli předtím konflikt. Policisté podezřelé krátce po činu zadrželi, jedná se o cizince, oba byli obviněni ze spáchání dvou trestných činů.

„V sobotu 15. května vyjeli policisté ve večerních hodinách k útoku na muže, ke kterému došlo na ulici v Třebíči. Na místě v době jejich příjezdu už zasahovali strážníci městské policie. V lokalitě se nacházel větší počet osob, část z nich pod vlivem alkoholu, situace byla na místě vyhrocená, napadený muž zde nebyl. Policisté během chvíle vypátrali zraněného muže, kterému poskytli ihned pomoc, a předali ho do péče zdravotnické záchranné služby. Vážně zraněný muž byl převezen do nemocnice, kde podstoupil operační zákrok.
Dva útočníci se nacházeli v provozovně, policisté je zadrželi a odvezli na oddělení policie, kde byli umístěni do cel. Dechovými zkouškami u nich policisté požití alkoholu vyloučili.
Kriminalisté provedli ohledání lokality, kde k činu došlo, šetření a zajistili také stopy, včetně kuchyňských nožů. Zahájili prověřování, provedli výslechy a shromáždili důkazy,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání obou mužů ve věku třiatřicet a jednadvacet let. „Byli obviněni ze spáchání pokusu zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví a dále přečinu výtržnictví,“ dodal Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Násilný čin se stal na ulici nedaleko centra Třebíče. „Mezi mužem a cizinci došlo nejprve ke sporu u provozovny v souvislosti s platbou za zboží, které muž koupil. Slovní rozepři vystřídalo napadání, které přerostlo ve fyzický útok. Cizinci jsou obviněni z toho, že s nožem v ruce vyběhli za mužem na ulici, kde ho fyzicky napadli. Kopali ho, tloukli do různých částí těla, utržil také bodnou ránu do oblasti trupu. Zraněnému muži se poté podařilo z místa utéct a následně mu poskytli pomoc další osoby a přivolaní policisté,“ doplnila Jana Kroutilová.
Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných mužů do vazby. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za zvlášť závažný zločin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ uzavřel vedoucí třebíčských kriminalistů.

  • Facebook
  • Twitter