Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

S návratem do škol pomohou dětem na Havlíčkobrodsku nízkoprahová zařízení

/
/
/
1362 ZobrazeníNízkoprahová zařízení při Oblastní charitě Havlíčkův Brod pomáhají dětem a mladistvým v nepříznivé sociální situaci. Aktuálně s nimi řeší především návrat ke školním povinnostem. Dětem ale umí pomoci i s vyplněním volného času, hledáním motivace a cílů.

„Momentálně s klienty řešíme hlavně školu a doučování. Máme k dispozici různé pracovní listy a učebnice. Školáci mohou pro tvorbu referátů využít i počítač,“ uvádí Aneta Strachotová, vedoucí eNCéčka – nízkoprahového centra pro děti a mládež ve Světlé nad Sázavou. V havlíčkobrodském nízkoprahovém klubu BAN! řeší s klienty nejen doučování, ale také ztrátu kontaktů s vrstevníky v době uzavření škol nebo zameškané hodiny. „Někteří studenti zjistili, že mají dokonce neomluvené hodiny, protože se z různých důvodů online výuky vůbec neúčastnili. Snažíme se jim pomoci probíranou látku dohnat,“ prozrazuje vedoucí Nízkoprahového klubu BAN! Karel Kolář.

Kromě podpory při plnění školních povinností nabízí nízkoprahová zařízení i další formy pomoci. „U klienta vždy zjišťujeme jeho aktuální životní situaci. Na základě získaných informací mu sestavíme individuální plán a začneme pracovat na dosažení cíle, který jsme společně s ním stanovili,“ uvádí Karel Kolář. Stanovené cíle se obvykle liší podle věku klienta. „Menší děti pracují na osvojování různých dovedností, jako je například porozumění času. U mladistvých se často orientujeme na problémy spojené s dospíváním,“ svěřuje Karel Kolář. Pracovníci nízkoprahových zařízení vyráží za klienty i do ulic. V Havlíčkově Brodě i ve Světlé nad Sázavou je mladí mohou potkat na hřišti, nádraží nebo v parku.

Doprovodné programy pro klienty i akce pro veřejnost
Pro své klienty připravují BAN! i eNCéčko pravidelně různé aktivity. Opatření sice z části doprovodné programy omezila, teď se ale vše vrací do normálu. „Koncem května nás čeká například promítání filmu, který vybereme společně s dětmi,“ uvádí Jitka Kutlvašrová, pracovnice Nízkoprahového klubu BAN!. V eNCéčku se ve spolupráci s Mateřským centrem Rolnička a Domem dětí a mládeže připravují na Den dětí. „Na první červnový týden chystáme pro děti a mládež akci s názvem Cesta za dobrodružstvím. Účastníci na cestě Rozkošným údolíčkem budou plnit úkoly. Po jejich splnění si u nás mohou vyzvednout odměnu,“ láká Aneta Strachotová s tím, že tentokrát nebude akce pouze pro klienty eNCéčka, ale pro širokou veřejnost.

  • Facebook
  • Twitter