Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Do třebíčského muzea za bohatou historií

/
/
/
1077 ZobrazeníTradiční akci pro rodiny s dětmi nazvanou Do muzea za bohatou sto dvacetiletou historií pořádá v sobotu 23. února Muzeum Vysočiny Třebíč. 
V minulých letech se návštěvníci seznámili se samurajskou zbrojí, koutním hrncem, poštolkou obecnou, figurkou čerta z betlému Eduarda Charváta, zlomeným mečem z dob husitských válek, panenkou habešánkem, skleničkou třebíčské ZONky, vltavínem, benediktinem, Tahiťankou, valdštejnským erbem, Malým čtenářem a pěnovkou.
V loňském roce proběhla připomínka 120 let od založení muzejního spolku v Třebíči panelovou výstavou v recepci muzea, která potrvá až do počátku března.
V letošním cyklu programů Do muzea za… přiblíží v třebíčském muzeu exponáty, události a osoby, které právě toto výročí připomenou.
První díl cyklu se koná 23. února v depozitáři muzea v Kosmákově ulici, ostatní pak proběhnou na zámku.

23. února Kosmákova ulice
Jak to všechno začalo aneb počátky třebíčského muzea
Návštěvníci se dozvědí, jak došlo k založení muzejní tradice u nás v Třebíči, kdo za tím stál a jak se muzeum proměnilo během 120 let.

30. března

Přírodovědci se hlásí o slovo
Přírodovědné sbírky patří k třebíčskému muzeu téměř od samého počátku. V březnu se zájemci stanou členy přírodovědného klubu a okusí práci botaniků.

18. května
Za popravčím mečem
Součástí muzea nebyl jen přírodovědný klub, ale také historický. I sbírka militarií má dlouholetou tradici. Návštěvníci se dozvědí více o popravčím meči a zjistit, která místa jsou spjatá s tímto exponátem.

21. září

Haló, haló, čtěte pozorně aneb sbírka muzejních plakátů
Plakáty, které muzeum nastřádalo za 120 let své existence. Jaké akce v muzeu byly tradiční v dobách minulých a jaké v současnosti?

16. listopadu

Za habánskou keramikou
Na posledním dílu cyklu Do muzea za 120 lety přivítá všechny přítomné habán a povypráví o keramice. Odkud se habáni vzali, kde u nás žili a co dělali? K vidění budou muzejní kousky habánské keramiky a zájemci si zkusí na motivy habánů vytvořit svůj vlastní kousek keramiky.

  • Facebook
  • Twitter