Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Do Jihlavy se vrací velikonoční jarmark

/
/
/
683 ZobrazeníJihlava znovu zažije velikonoční jarmark. Po dvouleté odmlce, při které se kvůli pandemii rušily veškeré jarní akce, se do krajského města znovu vrací staré tradice v novém kabátě. Jarmark se letos uskuteční v parku Smetanovy sady u zimního stadionu ve čtvrtek 14. dubna na Zelený čtvrtek.

 „Ve stínu stromů budou i tvůrčí dílny, vystoupí folklorní soubor Pramínek a divadlo 100 opic,“ řekla k programu Ivana Hamáčková z jihlavského magistrátu.

Program

10.00–19.00 Řemeslný jarmark

12.00–19.00 Tvůrčí dílny

16.00–18.00 Vystoupení folklorního souboru Pramínek

17.00 divadlo 100 opic (Zajíček a velká mrkvová záhada)

K poslechu bude hrát harmonikář Jiří Hilčer

Řehtačkový průvod

Program si na Zelený čtvrtek připravila pro zájemce také Oblastní galerie Vysočiny. Od 10.00 se tam uskuteční tvořivá dílnička pro děti ve věku od tří do dvanácti let, na kterou je potřeba se nahlásit předem. Ve 12.00 se pak zájemci mohou zapojit do řehtačkového průvodu, který půjde od galerie právě do Smetanových sadů. Řehtačky si musí každý donést s sebou.

Program má na 14. dubna také Dům Gustava Mahlera. Od 9.00 do 12.00 je tam připraven velikonoční výtvarný program k výstavě Asi vítr. 

Zaplétání máje

Pořadatelem letošních Velikonoc je poprvé příspěvková organizace města Brána Jihlavy, která bude mít na starosti také tradiční květnové Zaplétání máje. To se uskuteční v sobotu 7. května na Masarykově náměstí. „Máj ale budeme vítat již od pátku 6. května, a to jarmarkem na náměstí.  Zaplétání máje se druhý den zhostí opět folklorní soubor Pramínek,“ doplnil ředitel organizace Jakub Deml s tím, že časový harmonogram bude zveřejněn na stránkách Jihlava žije.

  • Facebook
  • Twitter