Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Distributor drog z Havlíčkobrodska skončil za mřížemi a čeká ho až desetiletý trest

/
/
/
711 ZobrazeníHavlíčkobrodští kriminalisté dopadli muže, který distribuoval na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku pervitin a marihuanu. Trestné činnosti se dopouštěl i přesto, že je ve zkušební době podmíněného odsouzení. Podezřelého muže kriminalisté zadrželi, je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu. Muž je stíhán vazebně a hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání šestačtyřicetiletého muže z Havlíčkova Brodu. „Zadržený muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uvedl Martin Kovařík, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality.
V minulosti byl už opakovaně soudně trestán za drogovou a majetkovou trestnou činnost. Naposledy byl potrestán podmíněným trestem odnětí svobody se zkušební dobou 12 měsíců, který by mu měl skončit v září letošního roku. Přesto v drogové trestné činnosti pokračoval. Sám je uživatelem drog.

„Muž v období přibližně od července loňského roku do zadržení distribuoval dalším lidem pervitin a marihuanu. Drogy jim předával na různých místech v Humpolci, Kamenici nad Lipou a v Chotěboři. Pervitin a marihuanu si od něj zájemci koupili ve více než padesáti případech, popřípadě jim poskytl drogu zdarma za protislužbu. Páchání drogové trestné činnosti ze strany muže tento týden ukončili kriminalisté.
Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Lébrová. 

Za trestnou činnost lze podle informací policistů uložit obviněnému muži trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

  • Facebook
  • Twitter