Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Díky štědrosti lidí mají klienti Sociálně terapeutické dílny z Ledče nad Sázavou nové auto

/
/
/
1191 ZobrazeníV úterý 28. dubna převzala Jana Koubková vedoucí Sociálně terapeutické dílny z Ledče nad Sázavou klíčky od nového automobilu. Ten bude svážet klienty z Ledečska a Humpolecka. Nákup vozidla umožnily finanční příspěvky vykoledované v regionu Oblastní charity Havlíčkův Brod v rámci loňské Tříkrálové sbírky.

V závěru roku 2018 se stala dopravní nehoda, při které se původní svozové auto hodně poškodilo. „Řidič přijíždějící z vedlejší silnice narazil do našeho auta jedoucího po hlavní komunikaci. Nikomu se naštěstí nic nestalo, nicméně auto při havárii utrpělo velké škody, a vznikla tak potřeba pořídit nové,“ připomněla vedoucí Sociálně terapeutické dílny Jana Koubková. Finančně náročný nákup nového vozidla brodská charita pokryla díky výtěžku Tříkrálové sbírky 2019 „Koupě takového vozidla za peníze z našeho rozpočtu byla naprosto nereálná. I přesto, že nám dodavatel poskytl slevu, náklady na pořízení auta dosáhly 685 tisíc korun. Tříkrálová sbírka pro nás byla tedy jednou z mála šancí, jak peníze na nové vozidlo získat,“ vysvětluje ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřina Svobodová.

Prohlídka auta v autosalonu

Bez svozového auta se hendikepovaní klienti dílny obejdou jen těžko. Pro mnohé znamená jedinou možnost, jak se na místo dopravit a využívat sociální službu, která jim pomáhá udržovat a rozvíjet jejich dovednosti a schopnosti včetně pracovních návyků. „Máme devět klientů a osm z nich svoz využívá. Jde především o klienty z Humpolecka, odkud je do Ledče velmi špatné dopravní spojení. Pokud bychom je nevozili, museli by zůstat doma,“ přibližuje Jana Koubková. Na nové auto si ale klienti ledečské dílny museli počkat více než rok. „Administrativa související s pořízením svozového automobilu byla časově náročná, ale zvládli jsme ji. Počítali jsme s tím, že nové auto převezmeme letos na jaře. Nikoho ovšem nenapadlo, že převzetí vozu bude bránit stávající pandemie a nouzový stav,“ svěřuje Jana Koubková.

Vybraný dodavatel devítimístného Renaultu Trafic, humpolecký Autosalon Kudrna CZ, byl kvůli vládním nařízením až do 20. dubna tohoto roku uzavřen. K slavnostnímu předání došlo až v úterý 28. dubna. „Vozidlo je vybavené klimatizací nejen v přední, ale i v zadní části. Komfort klientů zvyšují zatmavená zadní boční okna a zadní sklo. Nechybí ani tažné zařízení,“ popisuje výbavu vozu zaměstnanec autosalonu Michal Prokop. „Nové auto pro nás znamená zkvalitnění svozové služby a zvýšení dostupnosti našich služeb širšímu okruhu uživatelů,“ vysvětluje Jana Koubková a jedním dechem děkuje všem, kdo se na Tříkrálové sbírce podíleli nebo přispěli a umožnili dílně auto pořídit. I přesto, že je už nový vůz u svého majitele, nezbývá klientům než opět čekat. Dveře Sociálně terapeutické dílny jsou totiž kvůli vládním nařízením stále zavřené.

  • Facebook
  • Twitter