Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Díky Nadačnímu fondu Tesco se sociálně znevýhodněné rodiny naučí vařit zdravě a ekonomicky

/
/
/
1523 ZobrazeníPočátkem letošního roku se Šipka – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi zapojila do grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme Nadačního fondu Tesco a Nadace rozvoje občanské společnosti. V rámci projektu se sociálně znevýhodněné rodiny naučí, jak vařit plnohodnotná jídla a zároveň při nákupu potravin myslet ekonomicky. Nadační příspěvek ve výši 20 tisíc korun pokryje nákup potravin a základních kuchyňských potřeb, které rodinám často chybí.

V Šipce pracují s rodinami, které jsou ohrožené nebo zasažené nepříznivou sociální situací a ve většině případů nemají dostatek financí ani na základní potřeby. „Zejména u dětí často není zajištěna dostatečně vyvážená strava. Důvodem je nedostatečná nebo chybějící zkušenost rodičů s vařením a neznalost zdravých surovin,“ uvádí pracovnice Šipky Hana Ondráčková. Díky grantovému programu, který odstartoval letos v únoru, mohou pracovnice Šipky sociálně znevýhodněným rodinám pomoci chybějící návyky a dovednosti získat. „Mapujeme jejich stravovací návyky, běžně používané potraviny a hospodaření s penězi. Poté sestavíme společně s rodiči vyvážený jídelníček a podle něj nákupní seznam,“ popisuje Hana Ondráčková s tím, že pracovnice doprovází rodiče i při nákupu, pomáhá jim zvážit možnosti při výběru potravin a motivuje je k ekonomickému uvažování. „Zároveň se snažíme, aby v košíku nechyběla zelenina, ovoce a další pro nás běžné suroviny, na které v těchto rodinách peníze chybí,“ vysvětluje Hana Ondráčková. Ze zakoupených surovin rodina uvaří opět za podpory pracovnice Šipky menu, které předem společně sestavily. „Od rodin se nám dostává pozitivní zpětné vazby. Vyzdvihují zejména možnost naučit se sestavit jídelníček a koupit si potraviny, které jsou zdravé a pro výživu dětí vhodné,“ uzavírá Hana Ondráčková.

  • Facebook
  • Twitter