Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den otevřených dveří na Základní škole Nuselská v Havlíčkově Brodě

/
/
/
1265 ZobrazeníV pondělí 21. října otevřela Základní škola Nuselská v Havlíčkově Brodě své dveře veřejnosti a bylo opravdu co vidět. Nejvíce zájemců lákalo nově otevřené přírodovědné centrum, které patří mezi nejzajímavější prostory na škole.

Jedná se dokonce o nejmodernější přírodovědné centrum na Vysočině, které žádná jiná škola nemá. Slavnostní otevření proběhlo 11. září letošního roku a od té doby sklízí jenom kladné ohlasy. V posledním patře budovy mohli zájemci navštívit terasu se skleníkem, vyhlídkou, a dokonce i nově vypěstovaným trávníkem. Na jaro je v plánu začít plnit i včelí úly. Nejvíc ale láká návštěva planetária, kde si mohou návštěvníci prohlédnout celou sluneční soustavu a zjistit, jak vlastně vesmír kolem nás funguje a nebo vedlejší multimediální učebna, kde je možná i 3D projekce. Nejenom promítání klasického 2D filmu, ale díky speciálním brýlím, můžete navštívit třeba podmořský svět.
Kromě střešních prostor má škola také nově zrekonstruované učebny fyziky a chemie. Pro žáky, kterých je v současné době na škole 300, bude tak výuka těchto předmětů mnohem zajímavější a určitě přínosnější. „Máme tu nejmodernější techniku, se kterou dokážeme opravdu hodně zajímavých pokusů,“ předvádí Bronislav Návojský jeden ze svých nápadů. „Tady můžeme vidět, jak obyčejný citron, když se správně zapojí, dokáže rozsvítit diodu,“ dodává Břetislav Návojský u vedlejšího stolu.
Další místnost je určená pro začínající fotografy, kameramany, ale třeba i nové zprávaře. Zde se žáci učí, jak by měli zacházet s foťákem. V hodinách je čeká vytváření krátkých videí, jednoduchých animací a nebo základy fotografování. Děti se učí jak pracovat ze světlem, jak správně mluvit a hlavně odbourat trému a stud před ostatními. Ať už se budou dětí chtít stát reportérem nebo youtuberem, zde dostanou vše, co budou do začátku potřebovat.

  • Facebook
  • Twitter