Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den lékáren v nemocniční lékárně v Nemocnici Pelhřimov

/
/
/
859 ZobrazeníVe čtvrtek 21. června se nemocniční lékárna v Nemocnici Pelhřimov připojí k tradiční akci České lékárnické komory – Den lékáren. Letošní ročník chce poukázat na nezastupitelnost lékárníků v systému zdravotní péče. Mottem provázejícím Den lékáren je Rada z lékárny má pro vás cenu vašeho zdraví.

„Lékárník je jedinečný zdravotník. V celém systému zdravotnictví ani mimo něj není žádná profese, která by jej mohla nahradit. Nezastupitelnost lékárníků je dána především souborem znalostí získaných během pětiletého vysokoškolského studia, následným postgraduálním i povinným celoživotním vzděláváním. Tak komplexní znalosti v oblasti léků a schopnost je aplikovat při kontaktu s pacientem nelze nahradit poučením pacienta v ordinaci lékaře, písemnou informací nebo následným telefonátem,“ uvedl Radka Vachová, vedoucí farmaceut lékárny v pelhřimovské nemocnici.

Dispenzace totiž zahrnuje také zpětnou vazbu pacienta, díky níž se lékárník přesvědčí, že pacient instrukce chápe a bude lék užívat správně, neužívá stejný lék pod jiným názvem či jiný lék, který se s tím právě vydávaným nesnese nebo zda jej nechce nevhodně kombinovat s lékem, který získal bez lékařského předpisu, doplňkem stravy nebo potravinou, které jeho účinek mohou zásadně změnit.

Téma letošního roku má blíže představit profesi lékárníka pacientům a umožnit jim aspoň trochu do ní proniknout a pochopit její nezastupitelnost.
Lékárníci v pelhřimovské nemocnici zodpoví zájemcům otázky týkající se jejich profese, ale i každodenní práce.

  • Facebook
  • Twitter