Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zástupci Třebíče v ukrajinském Rachivu

/
/
/
686 ZobrazeníV červnu navštívili na dva dny zástupci Třebíče partnerské město Rachiv. Starosta Pavel Janata, místostarosta Vladimír Malý, místostarostka Marie Černá a tajemník úřadu Vladimír Kazda si prohlédli mateřskou školu, nemocnici, radnici, řezbářskou dílnu i kolibu.

„Příspěvek ve výši 380 tisíc korun na vybavení do školky schválilo v září loňského roku zastupitelstvo města a v Rachivu za tyto peníze pořídili vybavení pro 2 oddělení nově rekonstruované mateřské školky, postýlky včetně lůžkovin, šatní skříňky, stolečky a židle, skříňky na hračky, ale také dvě pračky a vybavení do školní kuchyně,“ vypočítala místostarostka Marie Černá.

Zástupci Třebíče se starostou Rachiva Viktorem Medviděm

Děti v mateřské škole připravily pro návštěvu kulturní program v lidových krojích a srdíčky v národních barvách poděkovaly Třebíči za tento dar.

Kraj Vysočina daroval místní nemocnici desítky vyřazených mechanických polohovacích lůžek a nočních stolků ze sociálních zařízení Kraje Vysočina. „Byl jsem překvapen, s jakou vděčností přijal nemocniční personál i pacienti tento dar, dosud měli v nemocnici obyčejná lůžka typu vojenských postelí, většinou bez nočních stolků“ dodal místostarosta Vladimír Malý.

Ulice v Rachivu

Zástupci města společně se starostou Rachiva Viktorem Medviděm a dalšími členy městské rady navštívili také radnici, muzeum huculské řezby (Huculové byli pastevci ovcí) i opravenou kolibu s vlastní kapličkou v oblasti Poloniny.

„Na budově muzea je také pamětní deska prezidenta T. G. Masaryka, jako svědectví doby, kdy Rachiv s Podkarpatskou Rusí byl součástí Československa (1918-1938),“ uvedl starosta Pavel Janata.

Rachiv (nebo také Rachov) je město na zakarpatské Ukrajině. Leží na východě Zakarpatské oblasti na řece Tise. Zakarpatská oblast je již více než 10 let partnerským regionem Kraje Vysočina a prostřednictvím fondu ViZa již byla podpořena ze strany kraje řada projektů v oblasti školství, zdravotnictví a sociální. V Rachivu je 50 ulic, ve výškovém rozmezí 400 až 1200 metrů nad mořem a má zhruba 17 tisíc obyvatel.

  • Facebook
  • Twitter