Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dar od Nadačního fondu Muži proti rakovině usnadní diagnostiku nádorů varlat a prostaty

/
/
/
435 ZobrazeníNovoměstská nemocnice dostala od fondu Muži proti rakovině nadační příspěvek ve výši 58 475 korun. Peníze byly použity na nákup imunohistochemické diagnostiky nádorů varlat a prostaty.

„Karcinom prostaty je nejčastějším zhoubným onemocněním u mužů v České republice. Jeho diagnostika se neobejde bez bioptického vyšetření. V případech, které nejsou ze základního barvení v mikroskopických preparátech jednoznačně hodnotitelné, pomáhá imunohistochemické vyšetření. V laboratoři patologicko-anatomického oddělení provádíme u nádorů prostaty imunohistochemii na antigeny CKHMW a AMACR,“ popisuje primář novoměstského patologického oddělení Jan Brázdil.
„Ve srovnání s nádory prostaty jsou nádory varlat vzácnější, ale zase mají tendenci postihovat i muže v mladších věkových kategoriích. Ani u nádorů varlat se dnes v histologické diagnostice neobejdeme bez imunohistochemických vyšetření. Jako příklad je možné uvést nejčastější zhoubný nádor varlete – seminom. Z nadačního příspěvku fondu Muži proti rakovině tak byly zakoupeny protilátky pro imunohistochemickou diagnostiku nádorů prostaty a varlat a detekční kit,“ dodal.


Nadační fond Muži proti rakovině kromě toho, že pomáhá řadě onkourologických pracovišť s přístrojovým vybavením, je také organizátorem každoroční osvětové kampaně Movember. K této aktivitě se Nemocnice Nové Město na Moravě pravidelně připojuje. V měsíci listopadu pořádáme skupinové holení, s nímž nám každoročně pomáhá Střední škola obchodní a služeb ve Žďáře nad Sázavou. Vloni vydělalo charitativní holení bezmála dva a půl tisíce korun.

  • Facebook
  • Twitter