Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Další řidiče pod vlivem alkoholu zaregistrovali v pondělí policisté na Vysočině

/
/
/
526 ZobrazeníJeden opilý řidič havaroval, další tří zastavili policisté pod vlivem alkoholu při kontrolách, taková byla bilance na silnicích Vysočiny v pondělí 27. prosince. Všechny čeká další řízení o postizích.

Třebíčští dopravní policisté zastavili v pondělí na silnici první třídy v Ptáčkově osobní auto Ford. „Jeho šestatřicetiletý řidič překročil povolenou rychlost v daném úseku a policisté mu naměřili rychlost o necelých dvacet kilometrů vyšší. V rámci kontroly se řidič podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,41 promile alkoholu. Stejnou hodnotu vykázala také opakované měření. V další jízdě již muž pokračovat nesměl a je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy,“ popsala první pondělní událost policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Humpolečtí policisté zastavili v pondělí kolem páté hodiny odpoledne v Želivě osobní auto Honda. „Pětapadesátiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce, která ukázala 0,63 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla pozitivní. V další jízdě už muž pokračovat nesměl,“ dodala Stanislava Rázlová. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Řidič pod vlivem alkoholu havaroval v pondělí kolem půl jedenácté v noci v Havlíčkově ulici v Jihlavě. „Čtyřiadvacetiletý muž jel vozem Škoda ve směru od Kollárovy ulice směrem do centra, vyjel mimo komunikaci a narazil do sloupu veřejného osvětlení. S podezřením na lehké zranění ho převezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice. Policisté u muže dechovou zkouškou odhalili 1,52 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl také pozitivní. Způsobená škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku kolem šedesáti tisíc korun,“ doplnila Stanislava Rázlová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Sedmačtyřicetiletého řidiče, který za volant vozidla usedl v době zákazu a navíc pod vlivem alkoholu, zastavili v pondělí krátce před půlnocí policisté z obvodního oddělení v Moravských Budějovicích. „Osobní auto Škoda kontrolovala policejní hlídka v Nových Syrovicích a lustrace ukázala, že muž má od letošního června vyslovený zákaz řízení motorových vozidel a za volant vozidla nesmí usednout do června roku 2023. Součástí kontroly byla dechová zkouška, která tentokrát ukázala 1,60 promile alkoholu. Podobný výsledek ukázala i opakovaná dechová zkouška,“ uzavřela tisková mluvčí.
Policisté muži další jízdu zakázali a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

  • Facebook
  • Twitter