Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čistá Vysočina v Rozsochatci

/
/
/
692 ZobrazeníV dubnu 2019 probíhá jedenáctý ročník akce Čistá Vysočina. V Rozsochatci se do ní zapojují stejně jako v minulých letech různé spolky, do úklidu obce se pustili nejprve v pátek 12. dubna mladí hasiči, členky Českého svazu žen (ČSŽ), přidalo se i několik občanů a zastupitelé obce.

O víkendu proběhne úklid také v místní části Jahodov. Během příštího týdne se ještě zapojí základní škola a myslivecké sdružení Rozsochatec-Čachotín. Krajský úřad dodal dobrovolníkům výstražné vesty a odpadkové pytle.
Předem si skupiny rozdělily úseky, kde budou uklízet. Sbíraly se nejen odpadky kolem místních komunikací, ale ženy také zametaly v centru obce, či plely plevel na dětském hřišti, upravily rovněž okolí pomníku padlých z obou světových válek. Využili i obecní multifunkční traktůrek, kterým starosta Dušan Svoboda a místostarosta Jakub Dobrovolný odváželi odpad do kontejneru na velkoobjemový odpad, ostatní odpadky byly vytříděny do sběrných kontejnerů.

Členky ČSŽ dětem tradičně předaly sladkou odměnu a pitíčka. Žáci základní školy budou sbírat odpadky podél komunikace směrem ke Kojetínu a Jahodovu a celoročně udržují čistotu kolem chodníku, který vede ke škole a myslivecké sdružení pravidelně uklízí okolí frekventované komunikace k Chotěboři a Čachotínu.

Mladí hasiči využili páteční akci i k ozdobení „vajíčkovníku“ na zahradě mateřské školy. Už několik let zde barevně rozkvete před velikonocemi jabloň zdobenými vajíčky s mašlemi, které děti vyrobí různými technikami. Přes chladné počasí a zamračenou oblohu opět zahrada mateřské školy rozkvetla barvami.

  • Facebook
  • Twitter