Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Chřipková epidemie na Vysočině skončila. Sedm lidí zemřelo

/
/
/
596 ZobrazeníI letos v kraji kvůli chřipce umírali lidé. Konkrétně jich zatím bylo sedm. Dalších 25 osob skončilo ve vážném stavu v nemocnici. Číslo by se v příštích týdnech už příliš zvyšovat nemělo. Díky jarním prázdninám totiž nemocnost rychle klesla.

Minulý týden na Vysočině bylo 930 nemocných na 100 tisíc obyvatel. To je hluboko pod hranicí epidemie, která se vyhlašuje v okamžiku, kdy na 100 tisíc lidí připadá 1700 nakažených. Aktuálně v kraji tedy celkem je asi 4700 nemocných – je to nejméně od vánočních svátků. V příštích týdnech by už nakažených podle hygieniků výrazně přibývat nemělo.

Díky poklesu nemocnosti už také opět do všech nemocnic a domovů pro seniory na Vysočině můžou návštěvy. Nejdéle zákaz návštěv platil v pelhřimovské nemocnici, kde ho odvolali v pondělí.

Mezi sedmi osobami, které na chřipku v kraji zemřeli, byli většinou lidé s dalšími chronickými zdravotními problémy. V nemocnicích stále zůstává část z nemocných, kteří jsou kvůli chřipce ve vážném stavu. Je tak možné, že počet obětí epidemie v kraji ještě mírně stoupne.

Zároveň hygienici upozorňují, že chřipková epidemie sice skončila, stále je ale možné se nakazit. Byť pravděpodobnost je oproti minulým týdnům výrazně menší. Lidé by tak stále měli dodržovat základní hygienická pravidla – například by si při kýchání měli zakrývat ústa nebo by si po cestách hromadnou dopravou měli mýt ruce.

  • Facebook
  • Twitter