Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Chotěboř patřila o víkendu mažoretkám, k vidění byly i tři hůlky

/
/
/
1326 ZobrazeníChotěboř byla v sobotu a v neděli 21.–22. května hostitelem finálového kola Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu. Po oba dny se závodilo na chotěbořském zimním stadionu, který v předešlém období prošel rekonstrukcí.

Závodnicemi zaplněné šatny a plocha stadionu, diváky a turistickým doprovodem zaplněné tribuny, ladné pohyby, krásné kostýmy a všudy přítomné sportovní napětí a soutěžní nervozita. Tak vypadaly oba dny finále, jehož organizace se spolu s Českou federací mažoretkového sportu obětavě ujal Dům dětí a mládeže Junior a mažoretky Bella Junior v Chotěboři.

Ve finále s náčiním hůlka (baton), startovaly svěřenci následujících klubů napříč republikou:
All Stars mažoretky TJ Sokol Turnov, AMA Opava, Ametyst DDM Nýrsko, BANIMO Opava, BELLA Junior Chotěboř, Charlie Hradec nad Moravicí, Clariss Frýdek-Místek, Crazy Mažoretky Roudnice nad Labem, Daisy Ostrava, Dům dětí a mládeže Praha-Modřany, Elité Ostrava, EvEm TJ Fulnek, Excelent Dolní Benešov, Fantasy Přerov, Fialky Příbor, Glory Praha, Grace Brno, Juventus Karviná, KALA MKS Havířov, Klub mažoretek Valtice, Klub mažoretek Zakřany, Koloseum Dance Team Štěnovice, Květinky TJ. Kladno, LASSIES Brno, Mažoretky Bailar Praha- TJ Sokol Petrovice I., Mažoretky Elements TJ Sokol Petřvald, Mažoretky GINA Brodek u Přerova, Mažoretky Hraběnky Kamenice-Olešovice, Mažoretky Hvězdičky SVČ Rosice, Mažoretky Petra Studénka, Mažoretky Písek, Mažoretky Sunny Kopřivnice, Mažoretky TS Airai Borek, MICHELLE Karviná, MiKaDo Karviná, MK Ballerisimo Hlučín, MONA Náchod, Nové Strašecí, PREZIOSO Sokol Blatná, SK mažoretky Paprsky Hlučín, SK PROVO Brno, Stars Ostrava, TJ Sokol Bobrovníky Hlučín, VerSário Hlučín.

Zatímco se předešlé dva ročníky konaly skromně, v náhradních termínech, s omezeným počtem startujících, letošní ročník odstartoval naplno. V kvalifikačních kolech bylo ohodnoceno téměř 1 200 formací, což je kvantitou shodné jako v 2019 (před propuknutím pandemie). Do Chotěboře postoupilo a na startovní listiny bylo zapsáno celkem 295 formací, které soutěžily ve čtyřech věkových kategoriích a osmi disciplínách.

„Výkonnostní úroveň je vysoká, závodnice jsou přes všechny předcházející nesnáze dobře připraveny, výsledné body jsou hodně vyrovnané, o tom svědčí výsledkové listiny. Snaha udržet mažoretkový sport v předešlých dvou letech v aktivitě, tím udržet motivaci závodnic nebylo snadné, ale námaha se vyplatila a vrací se v zájmu o tento sport, a v pěkných výkonech,“ uvedla hlavní rozhodčí Monika Bergerová.

„Každoročně podporujeme snahu skupin a malých formací představit nové pohybové kompozice, nové choreografické nápady, prvky a formace k vyjádření hudby, pestřejší práci s náčiním, aby odpovídaly současnému vkusu, hudebnímu a pohybovému cítění i kostýmovým zájmům mladé generace. Mám za to, že se to i tentokrát povedlo. Byly to úžasné dva dny plné diváckých zážitků z pěkných výkonů, plejáda kostýmů ve všech disciplínách a věkových kategoriích. Pozornosti neušlo předvedení práce se třemi hůlkami. Tento nový prvek byl zakomponovaný do sestavy skupiny seniorek, perfektní kousek. Možná se práce se třemi hůlkami stane v blízké budoucnosti novou disciplínou, kdo ví,“ řekla Marta Pavelková.

  • Facebook
  • Twitter