Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Chirurgická ambulance v Habrech se přemístila

/
/
/
1780 ZobrazeníChirurgická ambulance v Habrech mění od září 2019 ordinační dny i své umístění. Nově ji pacienti najdou na Pražské ulici. Jednoznačnou výhodou je dostupnost lékaře v pozdních odpoledních hodinách, přímá návaznost na diagnostiku v brodské nemocnici, bezbariérový přístup a také možnost objednání na konkrétní čas.

Nové prostory na Pražské ulici č. 283 (bývalá lékárna) jsou pro chirurgickou ambulanci mnohem výhodnější. Nabízejí větší komfort, adekvátní prostor pro ambulantní chirurgické výkony a samostatnou čekárnu. Mění se také ordinační dny na pondělí a čtvrtek.

„Děkujeme městu, že nám nabídlo nové prostory, které nám více vyhovují. Výhodou kromě dostupnosti chirurga pro pacienty v dané lokalitě je návaznost na nemocniční systém. To znamená, že zde vidíme RTG snímky, výsledky z laboratoře, zkrátka vše, co potřebujeme. Samozřejmostí je také okamžitá možnost objednání pacienta na diagnostiku či výkon do brodské nemocnice, a to bez časové prodlevy či nutnosti pacientovy návštěvy ve zdravotnickém zařízení,“ řekl vedoucí lékař ambulance Jaroslav Bělehrádek.

Chirurgické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod otevřelo ambulanci v Habrech v lednu letošního roku jako své detašované pracoviště pro celou spádovou oblast, kde ošetření chirurgem chybělo. Snahou zároveň bylo nabídnout pacientům návštěvu ambulance v odpoledních až večerních hodinách tak, aby si v práci nemuseli brát volno.

„Do ambulance může přijít či se objednat kdokoliv, kdo sem přijede a nechce čekat jinde na ošetření. Nemusí být přímo z Habrů a okolí, jak se mylně celá řada pacientů domnívá,“ upřesnil vedoucí lékař. Ambulance nabízí péči pacientům s chirurgickým onemocněním, zejména u chronických onemocnění, kontroly po hospitalizacích, převazy a další služby. „Z akutních věcí nejčastěji ošetřujeme bodné a řezné rány,“ dodala vrchní sestra oddělení a místní ambulance Marie Kafková. Ta se také ujala přes prázdniny veškerých činností spojených s přestěhováním a dovybavením ordinace a čekárny.

V ambulanci se střídají tři lékaři a sestry z chirurgického oddělení. Ordinovat se od 2. září začne v nových prostorách v pondělí a čtvrtek od 15.30 do 18.30.

Úvodní foto: Jaroslav Bělehrádek, vedoucí lékař ambulance a vrchní sestra oddělení Marie Kafková

  • Facebook
  • Twitter