Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čeští softbalisté na ME vyhráli skupinu, problém měli jen s Brity

/
/
/
1061 ZobrazeníČeši jsou na evropském šampionátu v softbalu v Havlíčkově Brodě zatím suverénní. V základní skupině vyhráli všech pět zápasů a bez potíží postoupili mezi šest nejlepších týmů turnaje.

Největší problémy v první fázi šampionátu národní tým měl v úterním zápasu proti Velké Británii. Proti kvalitnímu výběru, ve kterém jsou i hráči se zkušenostmi z Nového Zélandu nebo Spojených států, se dostal rychle do vedení. I díky homerunu Davida Mertla Češi po první směně vedli 2:0.

Britové ale na nástup českého týmu zareagovali výborně. Už ve druhé směně snížili a v pátém dějství se jim povedlo dokonce vyrovnat. Skvěle navíc nadhazoval Kyle Linton, který v celém zápase Čechům povolil jenom tři odpaly.

Poslední z nich však přišel v samotné koncovce utkání. V dohrávce sedmé směny se totiž Matouš Kasal blýskl homerunem, který českým softbalistům zajistil výhru 3:2. Kvůli dešťovým přeháňkám zápas začal až v půl jedenácté večer a skončil krátce po první hodině ranní.

Zbylé zápasy v základní skupině národní tým vyhrál suverénně. Už v pondělí rozdrtil ambiciózní Belgii 15:0. V dalších zápasech si pak poradil i s outsidery základní skupiny A – Itálii přehrál 13:1, proti Litvě vyhrál 19:0 a v závěru základní skupiny snadno porazil i Německo 14:1.

Spolu s českým týmem ze základní skupiny postoupila Velká Británie a Belgie. Ze druhé skupiny pak dál prošlo Dánsko, Holandsko a Izrael. Těchto šest celků bude ve čtvrtek a v pátek bojovat o čtyři postupová místo do play off.

České softbalisty ve čtvrtek 28. června čekají v havlíčkobrodské Hippos aréně další dva zápasy. První sehrají ve 13.30 s Izraelem, druhý ve 20.30 z Dánskem.

Tabulka čtvrtfinálové skupiny: (se započtením zápasů ze základních skupin)
1. Česko 2 výhry/2 zápasy
2. Dánsko 2/2
3. Velká Británie 1/2
4. Holandsko 1/2
5. Belgie 0/2
6. Izrael 0/2

  • Facebook
  • Twitter