Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Česko zná nejlepší pečovatele roku 2021, je mezi nimi Ludmila Boháčová ze Žďáru

/
/
/
1079 ZobrazeníSlavnostní předání ocenění 9. ročníku Národní ceny sociálních služeb Pečovatel – pečovatelka roku proběhlo po roční přestávce v úterý 25. ledna. Mezi oceněnými je také vítězka kategorie pobytových služeb Ludmila Boháčová ze Sociálních služeb města Žďár nad Sázavou.

Anketu každoročně pořádá Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb jako poděkování mimořádným pracovníkům v sociálních službách.
Cílem Národní ceny je podpořit ty, jejichž významným každodenním úkolem je pečovat a pomáhat potřebným. Na jednotlivá ocenění jsou každoročně navrhováni mimořádní, obětaví a zodpovědní pracovníci a pracovnice sociálních služeb. Nominace do Národní ceny mohli zasílat za svoji favoritku či favorita samotní uživatelé služeb, rodiny a přátelé klientů nebo také spolupracovníci nominovaných.
„Byl jsem v rámci mého vystoupení na světovém kongresu dotázán, díky čemu zvládli poskytovatelé sociálních služeb v Evropě projít několika vlnami pandemie. Odpověď byla rychlá a jasná. Právě díky zaměstnancům, jejich odhodlání, ochotě, odvaze a každodenní práci v nových podmínkách a pod nesmírným tlakem. Děkujeme,“ uvedl Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb.
Finalisty a vítěze každé z pěti kategorií vybírá každoročně komise složená z odborníků ze sociální oblasti. Čtyři kategorie jsou určeny pro pracovníky z oblasti ambulantní služby, terénní služby, pobytové služby a sociálního pracovníka. Pro vedoucí pracovníky je určena speciální kategorie Manažer roku sociálních služeb. Ze všech finalistů pak veřejnost v online hlasování vybírá vítěze Ceny veřejnosti.
„Péče je pro Diakonii velké téma. Práce pečovatelů a sociálních pracovníků, to není jen péče o seniory a zdravotně znevýhodněné, ale i práce s chudými lidmi v azylových domech a sociálně vyloučených lokalitách. Proto mě těší, že laureáti letošních cen jsou lidé pracující ve všech oblastech sociální práce,“ dodává Jan Soběslavský, ředitel Diakonie ČCE.

Ludmila Boháčová byla nominována za celoživotní práci v sociálních službách. Podle navrhovatelů vyniká především lidskostí, vnitřním klidem, vyrovnaností a schopností naslouchat druhým. Pracuje v sociálních službách už 32 let, a jak ona sama říká, nikdy ji nenapadlo práci změnit. Je výjimečná pro svůj profesionální přístup v jakékoli situaci. Na každého uživatele nahlíží individuálně, dokáže ho vyslechnout, pohovořit si s ním, poradit, popř. najít řešení jeho problému. Ke všem přistupuje ochotně a obětavě. Umí vyzdvihnout v člověku to nejlepší, umí ho pochválit, a naopak potlačit jeho špatné vlastnosti. Pracuje vytrvale a vždy s úsměvem na tváři.

Vítězka kategorie ambulantních služeb
Daniela Kotalová, Slezská Diakonie Nový Jičín
Vítězka kategorie terénních služeb
Alena Stinková, Městské centrum komplexní péče Benátky nad Jizerou
Vítězka kategorie pobytových služeb
Ludmila Boháčová, Sociální služby města Žďár nad Sázavou
Vítězka kategorie Sociální pracovník
Lenka Vašutová, Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích
Vítězka kategorie Cena veřejnosti
Tinková Hana, Sociální služby Uherský Brod

Speciální kategorií mezi oceněnými je pak Manažer roku sociálních služeb, které letos získala paní Věra Kosinová, manažerka zařízení pro zdravotně postižené DANETA v Pardubicích. Centrum DANETA poskytuje komplexní služby zdravotně postiženým osobám od raného věku až po seniorský. Věra Kosinová je významnou osobností pardubického života. Kromě práce v sociálních službách založila v roce 1993 dodnes velice úspěšnou speciální školu Svítání.

Profily všech oceněných na: www.pecovatelkaroku.cz.

  • Facebook
  • Twitter