Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Část klientů Domova Háj přes měsíc žije v Ledči a ve Světlé nad Sázavou

/
/
/
829 ZobrazeníPřes měsíc se mohou obyvatelé Ledče a Světlé nad Sázavou potkat s klienty Domova Háj, ať už v obchodě, když jdou na nákup nebo na procházce.

V Ledči nad Sázavou byly postaveny dva domy pro pobytové sociální služby komunitního typu. V domech bude žít celkem dvanáct lidí. První dům v Ledči nad Sázavou je určen pro šest osob, které potřebují vysokou míru podpory, je v něm od 15. července poskytována služba domov pro osoby se zdravotním postižením. Jedná se o novostavbu (dvoupodlažní) a je určena pro osoby s vysokou mírou podpory. V domě je šest jednolůžkových pokojů a obývací pokoj s kuchyní. Přitom dva pokoje mají mezi sebou koupelnu, a je možné v nich využívat zvedací systém Roomer pro přesun imobilního člověka do vany či na postel. Kolem domu je zahrada. V druhém domě bude pro šest osob poskytována služba chráněné bydlení. Dům bude rozdělen na dvě oddělené domácnosti – v jedné budou žít čtyři klienti, ve druhé dva. Objekt pro službu chráněné bydlení je dokončen. Klienti by se do domu měli přestěhovat hned po jeho vybavení. Jedná se o dvoupatrovou novostavbu, která je určena pro osoby s nízkou mírou podpory. Není určena pro imobilní klienty, není bezbariérová. V prvním nadzemním podlaží je domácnost pro čtyři osoby. K domu patří terasa se zahradou, kde je možné si i pěstovat vlastní zeleninu nebo květiny.
Ve Světlé nad Sázavou byly postaveny dva domy pro pobytové sociální služby komunitního typu. V domech od 13. července žije celkem dvanáct lidí, v každém z nich šest. Obyvatelům obou rodinných domů, kteří potřebují vysokou míru podpory, je poskytována sociální služba domov pro osoby se zdravotním postižením. K domům patří také zahrada. Současně v blízkosti obou domů bylo postaveno zázemí pro management Domova Háj, v jehož areálu je umístěna i sociální služba sociálně terapeutická dílna. Dílna je od 1. dubna 2021 k dispozici pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením, a to jak z Domova Háj, tak i z veřejnosti.

Domov Háj prochází procesem transformace. Další část klientů, kteří dosud žijí v domově nedaleko Ledče nad Sázavou, se brzy bude stěhovat do Havlíčkova Brodu, Golčova Jeníkova a Chotěboře. Přestěhování do lokalit přinese klientům možnost žít běžným způsobem života.

  • Facebook
  • Twitter