Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bouřka, vítr a déšť ztěžovaly práci hasičům na VysočiněVysočinu zasáhla ve čtvrtek 29. srpna odpoledne bouřka, kterou doprovázel silný vítr a přívalový déšť. Haiči museli vyjet k více než padesáti událostem. Nejčastěji čerpali vodu za zatopených sklepů domů, čistili silnice od nánosů bahna a odstraňovali stromy a větve na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku.

„První informace o zatopených sklepech domů začali operátoři tísňových linek 112 a 150 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina přijímat před půl pátou odpoledne. První výjezdy hasičů směřovaly do Polné a Dobronína, kde jednotky odčerpávaly vodu ze zatopených sklepů domů hned na několika místech.

O hodinu později bouřka zasáhla Humpolec. Hasiči odčerpávali vodu ze zatopených sklepů domů například v ulici Na Závodí, Žižkově, Smetanově, Lužické, Nerudově, Masarykově a Husově. V Základní škole Hálkově ulici v Humpolci zasahovaly před osmou hodinou večer tři jednotky hasičů. Plachta, kterou provizorně stavební firma zakryla rekonstruovanou střechu, nevydržela nápor vody. Přívalový déšť následně vyplavil dvě patra budovy.

Po deváté hodině večer se začala situace v kraji postupně uklidňovat. K poslednímu zásahu v souvislosti s počasím vyjížděli hasiči po půl desáté večer do Slunečné ulice v Ledči na Sázavou, kde odčerpávali vodu ze sklepa rodinného domu,“ udělala výčet událostí Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině. Všechny události, u kterých hasiči v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob.

  • Facebook
  • Twitter