Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Rokštejně padl filmový rekord

/
/
/
1780 ZobrazeníNa filmová představení na zřícenině hradu Rokštejna přišlo zhruba tisíc lidí, padl tak rekord v návštěvnosti, protože obvykle chodí kolem šedesáti návštěvníků.

O rekordní návštěvnost se postaraly filmy Teroristka a Ženy v běhu. Filmová představení pořádá nezisková společnost Život památkám, o. p. s., která se snaží vdechovat život místům, spojeným s památky. „Je to spíš koníček než byznys, protože každý film musíme zaplatit, cena se pohybuje zhruba kolem sedmi tisíc. Takže jsme konečně po pěti letech v plusu a akci jsme nemuseli dotovat. Zaplatí nám to třeba ztráty z minulosti, anebo podzimní filmy, na kterých bývá účast mizivá,“ doufá Lukáš Kružík, ředitel společnosti Život památkám, o. p. s.
Během posledních dvou filmových večerů se vytočilo pět sudů piva a tři bedny piva.
Od října do dubna pořádá Život památkám, o. p. s., filmová představení v brtnickém kině, kam přijde ještě méně lidí, zhruba pětadvacet. „Už jsme možná trochu klesali na mysli, ale velký zájem o poslední představení nás natolik nakopl, že budeme promítat, i kdybychom v příštím roce chodili do kina sami pořadatelé,“ směje se Lukáš Kružík. Podle něj se na akce na Rokštejně těší i lidé z přilehlých vesniček, jako Panská Lhota a Přímělkov.

  • Facebook
  • Twitter