Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bouřka se prohnala Brodem, město nabízí pomoc

/
/
/
1388 ZobrazeníBouřka, přívalový déšť a silný vítr za sebou po čtvrtečním večeru a noci 8. července zanechaly vyvrácené stromy, polámané větve, vysklená okna i poškozené střechy a auta. Havlíčkobrodská radnice na situaci reaguje a nabízí pomoc.

„V případě nutnosti zajištění poškozených objektů, odvrácení nebezpečí spojeného s ohrožením zdraví nebo například odstranění popadaných stromů se obracejte na tísňovou linku městské policie na čísle 156. Vaše požadavky budou centrálně evidovány a podle závažnosti postupně vyřizovány,“ informovala mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová.

Lidé by měli být opatrní v parku, v oblasti Vlkovska i Lázničkovy stráně

Dále zástupci vedení města vyzývají Broďáky, aby v následujících dnech v souvislosti se vzniklými škodami po čtvrteční bouřce nenavštěvovali zalesněné oblasti, ve kterých hrozí vysoké riziko pádu poškozených dřevin. V Havlíčkově Brodě jde například o park Budoucnost, oblast Vlkovska nebo Lázničkovu stráň.

Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu zasáhly ve čtvrtek večer bouřky doprovázené silným větrem a deštěm. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči na Vysočině už u více než 280 zásahů zejména na Havlíčkobrodsku a Chotěbořsku. S jakými následky se hasiči potýkali a stále potýkají přímo v Havlíčkově Brodě, se dočtete v článku Hasiči vyjížděli po bouřkách téměř třistakrát.

  • Facebook
  • Twitter