Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Borci wu-shu z Vysočiny na první Národní online soutěži

/
/
/
784 ZobrazeníV sobotu 6. března se uskutečnila historicky první Národní online soutěž v sestavách čínského bojového umění wu-shu (známější pod pojmem kung-fu) pod záštitou České federace wushu (ČFW). Každý účastník soutěže měl možnost se přihlásit do několika kategorií dle věku, typu zbraní a druhu sestavy z wu-shu. Nechyběli ani borci z Vysočiny

Sestavy účastníci natočily na videa předem daných požadavků (kvalita, rozsah videa apod.), kdy následně tým kvalifikovaných rozhodčích z ČFW hodnotil předvedené sestavy ze zaslaných videí. Soutěže se účastnilo celkem téměř 80 závodníků, ve věku od šesti let do kategorií Masters 36+.

Oddíl Wu-shu Pelhřimov měl v této soutěži dva zástupce, kterým se podařilo vybojovat tři cenné kovy. Petr Vaculín dosáhl na dvě zlaté medaile v kategorii Masters 36+ (pěstní sestava ze severního stylu) a v kategorii Ohebné zbraně (řetěz – tradiční zbraně).

Michal Roučka získal bronzovou medaili v kategorii Muži – beze zbraně (pěstní sestava ze severního stylu). Michal Roučka ještě soutěžil v kategoriích Muži – krátká zbraň (meč – tradiční zbraně) a Muži – dlouhá zbraň (halapartna – tradiční zbraně), v kterých už na medailové pozice nedosáhl.

Úvodní ilustrační foto: Wu-shu Pelhřimov

  • Facebook
  • Twitter