Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bezpečnost v Jihlavě: Policisté v MHD a další díl besedy

/
/
/
848 ZobrazeníJihlava chystá další kroky k větší bezpečnosti a ke zlepšení pocitu bezpečí v centru. Ve vozidlech městské hromadné dopravy se začnou častěji pohybovat strážníci městské policie. Na pondělí 29. listopadu je od 17.00 připravena další beseda k problematice bezpečnosti.

Tentokrát na téma romsko-neromského soužití v centru města. Město Jihlava se touto formou snaží už od září detailně informovat nejširší veřejnost o krocích pro zajištění lepší bezpečnosti v centru Jihlavy. Organizovalo už dvě podobné besedy o bezpečnosti. V září k problematice bezdomovectví a v říjnu k problémové mládeži.

Třetí a letos poslední veřejná beseda k romsko-neromskému soužití začne v pondělí od 17.00 formou online debaty. Na otázky budou odpovídat primátorka Karolína Koubová, uvolněný radní Daniel Škarka, ředitel Městské policie Jihlava (MP) Jan Frenc a další odborníci. Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci bude beseda pouze v online prostředí. Připojit se můžete živě na webu virtuálních kaváren jitsi.jihlava-city.cz/kavarny a také na YouTube kanálu města Jihlavy youtube.com/mestojihlava, kde záznam besedy zůstane i pro další zhlédnutí.

Strážníci v MHD

Kvůli stížnostem na chování některých cestujících v prostředcích městské hromadné dopravy se teď strážníci MP začínají ve větší míře zaměřovat také na vozidla Dopravního podniku města Jihlavy (dále DPMJ). Hlídka strážníků několikrát denně jezdí společně s cestujícími v trolejbusech a autobusech a bude rovněž doprovázet revizory a revizorky DPMJ. Prioritně se strážníci zaměřují na linky a zastávky, kde se v poslední době objevovaly problémy.

Už od září dohlíží na pořádek v centru města také jedna samostatná hlídka městské policie a ke zlepšení romsko-neromského soužití pomáhají v centru Jihlavy také asistenti prevence kriminality. Pokud se někdo v Jihlavě cítí ohrožen, necítí se bezpečně nebo vidí na ulici protiprávní jednání a chování, může okamžitě volat linku 156.

  • Facebook
  • Twitter