Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Beran opět vyvázl bez trestu, Bystřické tradiční hody tak měly dobrý konec

/
/
/
556 ZobrazeníV loňském roce zrušil covid-19 spoustu velkých akcí, které se každý rok konají na Vysočině. Jednou ze zrušených akcí byly také tradiční Bystřické hody, o to více se letos obyvatelé na hodové veselí těšili. Dokonce i počasí vyšlo letos na výbornou, takže se celý víkend vydařil přesně podle představ pořadatelů.  

Program letošních hodů v Bystřici nad Pernštejnem začal v sobotu 9. října stavěním máje před budovou městského muzea za doprovodu Dechové hudby Pavla Slezáka. Poté následoval koncert kapely Poutníci v místním amfiteátru. Kapela letos slaví 50 let v country a tak jejich vystoupení byl takový průřez celou dobou jejich vystupování. Večerní program patřil uskupení Novus Origo Polná. Jejich ohnivá show diváky baví a také letos byl bystřický amfiteátr zaplněný do posledního místa.

V neděli 10 října vyrazil v 9.00 hodový průvod od městského muzea až k městskému úřadu, kde dostaly děti z rukou starosty Karla Pačisky klíč od města a poté také starosta povolil hodové veselí. Program na celý den byl velice pestrý, v dopoledních hodinách vystoupilo v amfiteátru několik tanečních skupin, zahrál Dechový orchestr ZUŠ, děti i dospělé bavil žoglér Pablo, k tanci i poslechu zahrál Tomáš Kočko & Orchestr a o svou čest také bojovalo několik rytířů Země Zubra. Nakonec hodů, ale čekala i jedna nemilá povinnost a to odsouzení berana. Naštěstí se na beranovu stranu postavilo právo a ani letos neměl kat práci a všechno dobře dopadlo.

  • Facebook
  • Twitter