Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bazárek letos pomůže handicapované Lidunce a její rodině s pořízením nového auta

/
/
/
1717 ZobrazeníLidunka, která letos oslaví své 26. narozeniny, se od narození potýká s vážným tělesným a mentálním postižením. V boji s nemocí je pro ni velkou oporou rodina, především maminka, která o dceru denně pečuje. Mateřské centrum Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod se proto rozhodlo Lidunku a její rodinu podpořit. Výtěžek z akce pomůže dofinancovat nákup nového vozu, bez kterého se Lidunka neobejde. Akci podpoří herečka Vanda Hybnerová.

Sběr věcí odstartuje 2. srpna, a kromě oblečení mohou lidé do mateřského centra nosit také boty, kabelky a nejrůznější doplňky. „Sídlíme v budově AZ centra a po celý týden tu budeme k dispozici v pracovní dny od 8.00 do 12.00 nebo v jiný čas po telefonické domluvě,“ informuje vedoucí Mateřského centra Zvoneček Anna Doleželová s tím, že darované věci následně přeberou a ty nejhodnotnější ocení. „Bazárek zahájíme v pondělí 16. srpna v 17.00 v prostorách AZ centra módní přehlídkou. Kromě modelek se na pódiu objeví také maminka Lidunky, která hostům přiblíží příběh své dcery,“ uvádí Anna Doleželová. Prodej věcí potrvá minimálně týden. „Zájemcům bude Bazárek otevřený od úterý 17. srpna do pátku 20. srpna vždy od 8.00 do 17.00 nebo jindy po telefonické domluvě,“ upřesňuje Anna Doleželová s tím, že vybrané věci lidé mohou zakoupit za dobrovolnou, nejhodnotnější kousky pak za předem určenou cenu, a podpořit tak Lidunku a její rodinu.

Výtěžek z celotýdenního prodeje poputuje na dofinancování nového auta. Bez něj se Lidunka, která se od narození potýká hned s několika zdravotními problémy, obejde jen těžko. „Doktoři jí diagnostikovali epilepsii, dětskou mozkovou obrnu, mentální retardaci a růstovou poruchu. V pozdějším věku se k tomu přidal také autismus,“ popisuje maminka Lidunky s tím, že auto je v tomto ohledu velkým pomocníkem. „Lidunku vozím do školy a na terapie s koňmi, které miluje. Dříve jsme využívali veřejnou dopravu, ale bylo to náročné. Sociální pracovnice mi poradila, že můžeme zažádat o příspěvek na auto. Byla to velká úleva,“ popisuje maminka Lidunky. O příspěvek na zvláštní pomůcku může rodina dítěte s nejvyšším stupněm postižení žádat jednou za deset let. „Vzhledem k tomu, že staré auto už nám dosluhuje a letos je to deset let od jeho pořízení, budeme na podzim žádat znovu,“ přibližuje maminka Lidunky. Úřad práce, u kterého rodina příspěvek žádá, zafinancuje pouze část nákladů, zbytek musí jít z peněz rodiny. S tím díky děkanovi Římskokatolické farnosti Havlíčkův Brod Oldřichu Kučerovi pomůže z části letošní Bazárek. „Jsme velmi vděční panu děkanovi, že si na nás vzpomněl a s mateřským centrem, potažmo s brodskou Charitou nás v tomto ohledu propojil,“ svěřuje maminka.

Lidunka

Bazárek podpoří herečka Vanda Hybnerová
Patronát nad akcí letos přijala divadelní a filmová herečka a držitelka Ceny Thálie Vanda Hybnerová. „Jsem moc ráda, že Lidunku podpoří právě paní Hybnerová. Nejenom, že má díky svému ranči blízko k Vysočině, ale s Lidunkou ji spojuje především láska ke koním,“ pochvaluje si Anna Doleželová. Protože pracovní povinnosti herečce bohužel nedovolí zúčastnit se Bazárku osobně, bude slavnostní zahájení letos trochu netradiční. „Natočím pro Lidunku alespoň krátký vzkaz, který také zazní přímo na zahájení. Jakmile budu mít volněji, ráda bych se s Lidunkou a její maminkou dodatečně osobně setkala, třeba na mém ranči u koní,“ svěřila Vanda Hybnerová s tím, že do Bazárku věnuje i pár kostýmů, ve kterých ji mohli diváci vidět na jevišti nebo ve filmu.

Vanda Hybnerová

Loňský Bazárek pomohl k uzdravení šestnáctileté Kláře
V loni se charitativní Bazárek pořádal na podporu šestnáctileté Kláry, která se od svých dvanácti let potýkala s leukémií. Výtěžek 30 704 korun putoval na ozdravný pobyt s onkologickými dětmi pořádaný organizací HAIMA CZ, z. s.

  • Facebook
  • Twitter