Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ohnivé léto v Jiráskově ulici v Jihlavě panuje

/
/
/
1028 ZobrazeníJiráskovu ulici v Jihlavě zaplavily ohnivé barvy lilií, které zde nechal vysázet odbor životního prostředí. Po několika měsících čekání rostliny vykvetly a ukazují tak přímo dech beroucí podívanou.

V malém parku za fotbalovým stadionem naproti supermarketu v ulici Jiráskova už si kolemjdoucí zvykli na přítomnost všemožných květů a rostlin obsypaných hmyzem. V předchozích letech se jednalo o letničky z přímého výsevu, loni pak čmelákům, včelám i dalším na rostlinách závislým živočichům posloužil Jetel inkarnát či svazenka. Letos v dubnu pak s pomocí speciálního sázecího stroje putovaly do půdy cibulky lilií kvetoucích v různých odstínech žluté, oranžové a červené. Celé místo pak nekvete pouze jimi, ale nechybí i zástup drobných květů nejrůznějších letniček.

Lilie by měly na záhonu podél chodníku vydržet tři roky. „Na podobně dlouhé období byly sázené cibulky ve Štefánikově náměstí, ale těší nás už mnohem déle,“ doplňuje vedoucí odboru životního prostředí Katarína Ruschková a se svými kolegy připojuje apel na Jihlavany, aby rostliny nevytrhávali či nepoškozovali jejich květy.

  • Facebook
  • Twitter