Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Adaptační skupina pro děti z Ukrajiny bude nově v Jihlavě na ZŠ Jungmannova

/
/
/
547 ZobrazeníAdaptační skupina pro Ukrajinské děti bude od září nově na Základní škole Jungmannova v Jihlavě. Přesunula se tam z prostor Domu dětí a mládeže, kde od nového školního roku začne běžný provoz kroužků pro děti i dospělé.

Výuka češtiny

Dětem se v adaptační skupině na Základní škole Jungmannova bude věnovat jedna ukrajinská učitelka a jedna česky mluvící asistentka. „Pro zájemce bude skupina otevřena každý všední den od 8 do 15 hodin. Program bude podobný jako v běžných školkách, zaměřený více na volnočasové aktivity. Počítáme i s výukou češtiny, kterou by mohli zajistit pracovníci F Pointu,“ doplnil Tomáš Koukal.

Na provoz adaptační skupiny si škola požádala Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy o dotaci ve výši cca 500 tisíc korun.

Do jihlavských škol a školek je v současnosti přihlášeno na 320 dětí, které před válkou utekly se svými příbuznými z Ukrajiny. „Kolik jich v září skutečně nastoupí, zatím nelze říci. Velká část se totiž na prázdniny vrátila domů,“ doplnil vedoucí odboru školství Tomáš Koukal.

Skupina je určena pro 24 dětí ve věku tří až pěti let. „Jednou z podmínek pro nástup dítěte je, aby jeho matka byla zaměstnaná. Potvrzení o zaměstnání musí doložit na odbor školství jihlavského magistrátu Haně Ustohalové – hana.ustohalova@jihlava-city.cz.

  • Facebook
  • Twitter