Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V chotěbořském domově pro seniory oslavily dvě klientky 90. narozeniny

/
/
/
596 ZobrazeníDvě devadesátiletá výročí se slavila v Chotěboři. V SeneCura SeniorCentru totiž bydlí klientky narozené na jaře 1932. Dámy, které zažily téměř všechny důležité události minulého století, se těší dobrému zdraví a kondici.

Paní Emilie P. a Marie Š. se poprvé setkaly v domově pro seniory v Chotěboři v letošním roce. Společné mají i bývalé povolání, neboť pracovaly v kuchyni.

„Nejrůznější výročí, narozeniny a významné dny jsou u nás na pořadu dne velice často. Rádi s klienty slavíme při jakékoli příležitosti. V tomto případě ale jde o něco zcela výjimečného, protože hned dvoje narozeniny v jednom měsíci, a ještě v takto vysokém věku, to jsme zažili poprvé,” říká Jiřina Léblová, sociální pracovnice SeneCura SeniorCentra Chotěboř.

A čím tráví v domově aktuálně nejvíce času? „Dámy mají v oblibě hlavně různé tvořivé aktivity – hlavně výtvarné dílny a vyrábění z papíru,” říká Jiřina Léblová.

Personál skupiny SeneCura přistupuje ke klientům tak, aby jim umožnil smysluplné využití času a realizaci každodenního života podle jejich představ. Nabízí proto nespočetné množství aktivit od cvičení, procházek a relaxace až po výtvarné činnosti, vaření či společenské hry. Mezi zcela standardní služby lze zahrnout například, kadeřnictví či pedikúru. Nově také mohou senioři z Chotěboře a okolí využít denní stacionář a odlehčovací službu.

„Myslíme i na klienty s Alzheimerovou chorobou, proto zapojujeme paměťová cvičení, procvičování jemné motoriky a prvky reminiscenční terapie,” doplňuje Jan Špidlen, ředitel SeniorCentra Chotěboř. I proto je součástí místnosti denního stacionáře retro koutek, připomínající tradiční obývací pokoj, v němž se klienti mohou cítit jako doma. Klienti se mohou procházet v tzv. memory garden, tedy speciálně upravené terapeutické zahradě pro osoby s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence.

  • Facebook
  • Twitter